В даний час громадяни всіх світових держав використовують паспорти лише чотирьох кольорів в різних відтінках – червоного, синього, зеленого і чорного. Експерти британського таблоїду The Sun пояснили, що колірна гамма обкладинки основного документа громадянина тієї чи іншої країни вибирається не випадково, повідомляють Патріоти України.
Відзначається, що найбільш поширеним є червоний колір. У багатьох країн це пов’язано з комуністичним минулим (Росія, Словенія, Латвія, Польща, Румунія, Грузія) або сьогоденням (Китай). Крім того, документи з бордовим відтінком використовують майже всі країни Євросоюзу. Винятком є лише Хорватія, громадяни якої мають паспорти синього кольору. Таке ж забарвлення мали документи Великобританії до 1988 року, поки їх не змінили на такі, що відповідають єдиним стандартам ЄС. Варто також відзначити, що деякі країни, які прагнуть потрапити в цю організацію (Туреччина, Албанія, Македонія), теж «перефарбували» паспорти в надії стати ближче до союзу.
Якщо говорити окремо про паспорти синього кольору, то потрібно уточнити, що вони найчастіше символізують країни «нового світу». Це стосується 15 країн Карибського басейну і деяких представників Південної Америки (Аргентина, Бразилія, Парагвай). Документи синього кольору видають громадянам США, Канади, Австралії та України. Блакитний відтінок мають паспорти Казахстану, Північної Кореї і Лівії.
Що стосується зеленого кольору, що тут простежується зв’язок з релігією. Так, в більшості випадків паспорти такого відтінку використовуються в мусульманських країнах Азії і Африки. Деякі держави «чорного континенту» видають громадянам документи із зеленою обкладинкою, як символ приналежності до співдружності ЕКОВАС.
Найрідше в світі зустрічаються паспорти чорного кольору. Зазвичай такі документи можна зустріти в Африці, проте є винятки. Наприклад в Новій Зеландії чорний використовується, як національний колір.
Навіть якщо суд визнає мобілізацію незаконною, це не означає, що людину автоматично звільнять з військової служби. Верховний Суд підтвердив, що порушення процедури призову саме по собі не є підставою для звільнення військовослужбовця, передають Патріот...
Невеличка крамничка делікатесів у французьких Каннах опинилася у центрі уваги міжнародної преси через своє провокаційне найменування "Моя дружина — свиноматка". Попри скандал, власники не відмовляються від оригінальної ідеї й вимагають справедливості. ...