Про що не любить казати влада: Кожен українець має право на безкоштовні гектари землі, як добитися свого

В Україні закон гарантує: кожен громадянин може безплатно приватизувати до 2 га землі. І хоча безпосередньо в такому праві місцева влада не відмовляє, на практиці чиновники знаходять причини, щоб не віддавати ділянки безкоштовно. Отримати землю практично неможливо, хоча таке право є, зазначають Патріоти України.

Передбачені законом "до 2 га" землі для кожного українця – як безплатна медицина. Згідно із законом вона є, але за фактом отримати її вкрай складно. По-перше, ще на етапі підготовки папірців виявиться, що розробка документації землеустрою обійдеться до 30 тис. грн.

По-друге, дуже часто місцева влада заявляє, що ділянки вже "зарезервовані", наприклад, за учасниками бойових дій. Або ж вільних гектарів узагалі не залишилося. "Варто сказати чесно, якщо ви сьогодні хочете отримати безкоштовно 2 га землі – краще відмовтеся від ідеї. Це вимагає або величезних зусиль, або залучення витратних корупційних механізмів, або оскарження відмов у судах. Але суди можуть затягтися на роки, а за цей час землю віддадуть комусь іншому", – розповів глава комітету із земельного права Асоціації адвокатів України Віктор Кобилянський.

Коли місцева влада хоче, то гектари знаходять навіть у мальовничих місцях. Наприклад, у Славському на Львівщині українцям із різних регіонів безплатно передали по 2 га, а потім ті віддали їх сторонній компанії для будівництва нового курорту. "Користуючись правом громадянина на безкоштовне виділення землі в розмірі 2 га для введення сільського господарства, оформляли її на людей компанії", – розповів директор курорту "Захар Беркут" Роман Шийко. Якщо ж особливих контактів із місцевими чиновниками немає, отримати ділянку буде складно.

У Геокадастрі також визнають зловживання. Вони відкрито заявляють, що частина українців примудрилася отримати по 2 га відразу в декількох регіонах. Роками влада роздавала землі, водночас не було єдиного реєстру.

"Геокадастр масово відмовляє всім, посилаючись на те, що у нього чи немає повноважень, чи конкретні землі внесені для передачі в комунальну власність. Місцеві ради частково не взяли на баланс землі, частково просто в цьому не зацікавлені", – говорить Кобилянський.

Як отримати землю

Згідно із законом, достатньо зібрати документи й звернутися до місцевої влади. Потрібно заздалегідь вибрати ділянку і принести такі папери:

Всього українцям передбачено:

З огляду на те, що вже в липні в Україні запустять ринок землі, поступово ціна кожного "квадрата" буде рости. За попередніми оцінками, вартість гектара буде коливатися близько 2-3 тисяч доларів. Але в Раді запевняють, що ця цифра збільшиться.

Як розповів нардеп від "Слуги народу" Дмитро Соломчук, через 2-3 роки вартість землі в Україні буде понад 5 тисяч євро, а після 2026 року гектар коштуватиме більш ніж 10 тисяч євро. І незважаючи на те, що на українську землю має право кожен громадянин, безплатно вона може дістатися тільки обраним щасливчикам.

"Президент має негайно припинити це": У Росії вчителька вийшла на вулицю з плакатом проти війни на Донбасі

понеділок, 12 квітень 2021, 0:32

У місті Пскові в Росії педагог Ірина Мілютіна вийшла на площу в центрі міста з плакатом "Нет войне, Россия и Украина не враги". Про це повідомляє "Север.Реалии", передають Патріоти України. Вона заявила що вийшла на пікет, тому що вважає неприпустимими...

"Коронавірус - лохотрон!": У Миколаєві група людей увірвалася в магазин і стверджувала, що COVID-19 немає (відео)

понеділок, 12 квітень 2021, 0:20

У неділю, 11 квітня, в Миколаєві в магазин в центрі міста увірвалися група людей, які розповідали, що коронавірусу (COVID-19) існує. Відео з подією опублікувало Facebook-співтовариство "Вартові Еспрессо". Люди були без захисних масок на обличчі і не за...