До 15 років позбавлення волі засудили хмельничанина, який шпигував для ворога та склав план наступу для окупантів на місто Хмельницький, передають Патріоти України.
Дослівно спецслужба: "Зловмисником виявився місцевий тренер з легкої атлетики, який майже щодня пробігав від 10 до 50 км, щоб відслідковувати місця базування та маршрути руху українських військ.
Під час бігу він здійснював приховану фото- та відеозйомку. Для цього використовував камеру власного мобільного телефону, який статично закріплював на руці.
Серед основних завдань "бігуна" була розвідка локацій із важким озброєнням та боєприпасами ЗСУ". Деталі: Також російський агент розробив для окупантів топографічну схему, в якій позначив координати українських блокпостів на основних автошляхах регіону.
Розвідувальна інформація потрібна була загарбникам для планування повітряних обстрілів регіону та можливих розвідувально-диверсійних операцій.
Контррозвідники СБУ затримали зловмисника у травні 2022 року "на гарячому", коли він приховано фотографував один з місцевих об’єктів Укрзалізниці.
За матеріалами Служби безпеки суд призначив затриманому 15 років тюрми з конфіскацією майна за державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану.
Як встановило слідство, 55-річний спортивний тренер був дистанційно завербований кадровим співробітником ФСБ у березні 2022 року.
У поле зору агресора він потрапив як колишній випускник Ленінградського військового училища, де навчався ще за часів СРСР, а потім до 1992 року служив у лавах Таманської дивізії на території РФ. Згодом він звільнився з військової служби та переїхав в Україну.
За кожне виконане вороже завдання зловмисник отримував від окупантів грошову винагороду, яка надходила на його банківську картку. Прокуратура зазначає, що до вироку суду засуджений перебував під вартою. Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку.
Прадід зятя американського президента Дональда Трампа Джареда Кушнера народився на Тернопільщині. Його родина емігрувала з України до Нью Йорка на початку 20 століття. Про це "Суспільному" розповів історик, краєзнавець та педагог, колишній міський голо...
У 2024 році українську мову рідною назвали 78% опитаних. У 2017 році таких було 68%, у 2015 році ˗ 60%, у 2006 році ˗ 52%. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані опитування Центру Разумкова, яке було презентоване в День Соборності 22 січня,...