Проблема не в харчуванні: Названо головну причину набору ваги

Вчені назвали головну причину набору ваги - порушення сну. За даними дослідників від порушень сну страждає все більше людей на планеті, передають Патріоти України.

Гаджети та їх блакитне світло, від якого ми не відпочиваємо, блокує вироблення гормону сну – меланіну, в результаті чого молоде покоління в цілому ходить не виспавшись. Дослідники пояснюють, як пов'язане недосипання і набір зайвої ваги.

За даними вчених, вже через п'ять років близько 20% жителів Землі будуть страждати від ожиріння. Такий прогноз озвучили біологи з Університету Південної Каліфорнії (США). На їхню думку, на набір зайвих кілограмів впливає в першу чергу недосип. Ті люди, які сплять менше рекомендованих восьми годин на добу, як правило, з зусиллями худнуть, навіть якщо дотримуються суворої дієти.

Це пов'язано з тим, що набір ваги через недосипання є наслідком порушення вироблення гормонів. Так, людина, яка "недобрала" енергію в нічний час, має більш сильний апетит. У дюжини молодих здорових добровольців з дефіцитом сну рівень греліну підвищився, а лептину – зменшився. Перший гормон посилює апетит - його ще називають гормоном голоду. Другий, навпаки, відповідає за відчуття насичення. Коливання даних гормонів і можуть визначати те, що люди, які сплять менше норми, як правило, частіше страждають від надмірної ваги.

Вчені відзначають, що варіант відсипатися у вихідні або у відпустці - не допомагає. Біологи спостерігали за 36 добровольцями, які намагалися позбавитися від зайвої ваги. Всі дотримувалися суворої дієти, але деякі в будні проводили в ліжку менше ніж вісім годин, а у вихідні — більше.

Вісім тижнів потому з'ясувалося ‒ всі учасники дослідження схудли приблизно однаково. Лише у тих, хто не мав проблем зі сном, втрата ваги трапилася в основному через зменшення жирової маси, а у тих, хто недосипав — коштом не жирових тканин.

Хіти тижня. Більшість не виживають: Лікарка сказала, хто з хворих на COVID-19 найчастіше потрапляє в реанімацію

неділя, 25 жовтень 2020, 3:00

Лікарка-терапевт із Дніпра Світлана Сарай розповіла про будні лікарні, де рятують пацієнтів із COVID-19, а також про те, яку загрозу цей діагноз несе людям з хронічними хворобами і серйозними порушеннями здоров'я, передають Патріоти України. На своїй с...

Хіти тижня. П'яні дівчата "поставили на вуха" весь потяг "Укрзалізниці" (відео)

неділя, 25 жовтень 2020, 1:00

Дорогою до Києва дві дівчини влаштували п'яний дебош. В поїзді Львів-Київ стався грандіозний скандал. Дві дівчини 17 і 19 років почали пити спиртне, а після цього влаштували бешкет. Вони курили прямо в купе, голосно кричали і оголеними бігали по вагону...