Як встановило слідство, внаслідок таких схем псевдоволонтери збагатилися на 466 016 грн. Свою провину у суді обвинувачені визнали. У рішенні суду йдеться, що влітку 2022 засновник фонду та його спільник отримали від польських волонтерів автомобіль Mitsubishi Pajero. Машину купили двоє поляків і хотіли безоплатно передати її військовим українській армії.
Фігуранти справи забрали це авто на стоянці у Перемишлі і підписали зобов'язання про те, що передадуть його ЗСУ. Вже в Івано-Франківську вони за 5,5 тисячі євро продали цю машину людині, яка шукала авто для виконання бойових завдань на фронті.
Пізніше ці чоловіки за допомогою ГО "Стей Сейф УА" отримали машину марки "Mersedes-Benz Ambulance". Умовою отримання цього транспортного засобу була його обов'язкова передача українській армії. Проте обвинувачені пішли за звичною схемою та продали авто за 7,2 тисячі євро.
Автомобіль продали чоловікові, який шукав транспортний засіб для потреб Сил оборони України. Засновнику благодійної організації суд призначив 2 роки 6 місяців обмеження волі, а його спільнику – 1 рік та 4 місяці.
За даними Опендатаботу, засновником цього фонду є Богдан Лущак. Організацію зареєстровано у 2019 році в Івано-Франківську.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...