Як встановило слідство, внаслідок таких схем псевдоволонтери збагатилися на 466 016 грн. Свою провину у суді обвинувачені визнали. У рішенні суду йдеться, що влітку 2022 засновник фонду та його спільник отримали від польських волонтерів автомобіль Mitsubishi Pajero. Машину купили двоє поляків і хотіли безоплатно передати її військовим українській армії.
Фігуранти справи забрали це авто на стоянці у Перемишлі і підписали зобов'язання про те, що передадуть його ЗСУ. Вже в Івано-Франківську вони за 5,5 тисячі євро продали цю машину людині, яка шукала авто для виконання бойових завдань на фронті.
Пізніше ці чоловіки за допомогою ГО "Стей Сейф УА" отримали машину марки "Mersedes-Benz Ambulance". Умовою отримання цього транспортного засобу була його обов'язкова передача українській армії. Проте обвинувачені пішли за звичною схемою та продали авто за 7,2 тисячі євро.
Автомобіль продали чоловікові, який шукав транспортний засіб для потреб Сил оборони України. Засновнику благодійної організації суд призначив 2 роки 6 місяців обмеження волі, а його спільнику – 1 рік та 4 місяці.
За даними Опендатаботу, засновником цього фонду є Богдан Лущак. Організацію зареєстровано у 2019 році в Івано-Франківську.
У Європі після початку повномасштабного вторгнення побачили інших українок - жінок з дітьми, які там адаптуються, які опановують мову, які йдуть на роботу. Про це заявила українська письменниця, співачка, культурна дипломатка Ірена Карпа в інтерв'ю про...
На гірськолижному курорті Драгобрат в Карпатах загинув 60-річний турист з Києва, який мав великий досвід походів. Про трагедію, яка сталася 18 травня в Рахівському районі, розповіли у туристичному клубі "Кулуар", передають Патріоти України. Зі словами ...