Проклів день-2020: Що не можна робити 4 травня

Народне свято Пріклов день відзначається 4 травня - православна церква згадує святого Януарія. За старою традицією люди проклинають нечисту силу і влаштовують танці та ігри. Вважається, що і саме ім'я "Прокл" походить від слова "прокляття", передають Патріоти України.

Прикмети на 4 травня

  • Чим раніше зацвітає черемха, тим більш спекотним буде літо.
  • Якщо на черемсі багато квітів, літо буде багатим на дощі.
  • Якщо в цей день прогримів сильний грім, буде хороший урожай хліба.

Що не можна робити в Проклів день

Не можна було займатися важкою працею – цей день був призначений для веселощів. Вважалося, що в цей день відьми отруюють рослини, було заборонено їх збирати.

Літні мешканці сіл виходили на околицю і, повернувшись обличчям на захід, промовляли спеціальні замовляння-прокляття, тим самим відганяючи від населеного пункту нечисть.

Історія свята

Святий Прокл був християнином і служив дияконом у церкві міста Путеолах. Коли на початку IV століття почалися гоніння на християн за часів імператора Діоклетіана, його і ще одного диякона заарештували і кинули до в'язниці. Там він подружився з двома мирянами, Євтихієм і Ауктіоном, які теж були християнами і відмовилися зрадити свою віру і стати язичниками.

Через час в тій же тюрмі опинився єпископ Іаннуарій із двома дияконами. Наступного ранку всіх сімох привели на суд до місцевого правителя Тимофія. Після того, як вони вкотре відмовилися принести жертви ідолам, на них напустили хижих звірів. Тварини не чіпали мучеників.

Правитель звинуватив християн у чаклунстві і тут же осліп. Мученики помолилися за нього, і зір повернувся до Тимофія. Це ще більше розлютило правителя. Він наказав відсікти полоненим християнам голови. Це трапилося в 305 році.

А ви це знали? Дуже небезпечна: Чому не можна тримати фіалку в будинку

середа, 22 вересень 2021, 18:56

Фіалка - популярна квітка в кожному будинку. Багато жінок люблять фіалку, так як ця квітка не сильно вибаглива і дуже швидко росте. Однак багато хто не знає, що фіалку в будинку тримати не сильно добре, зазначають Патріоти України. Ця квітка краде особ...

Хіти тижня. Після заморозків і осіннього холоду Україну накриють два бабиних літа: Синоптик назвав дати і попередив про "сюрпризи"

середа, 22 вересень 2021, 18:30

В Україні восени прогнозуються ще два періоди відчутного потепління, розповів народний синоптик Леонід Горбань, зазначають Патріоти України. За його прогнозом, перше "бабине літо" очікується ближче до середини жовтня. У центральних регіонах України пот...