Проникають із кишківника! Вчені шокували, що за втратою зору стоять бактерії

Група дослідників з Китаю та Великої Британії зробила важливе відкриття, яке може змінити розуміння та лікування деяких очних захворювань. Вони виявили, що у мишей з мутацією певного гена, відомого як Crumbs homolog 1 (CRB1), бактерії з кишківника потрапляють у пошкоджені ділянки ока. Ця мутація - відомий винуватець деяких спадкових захворювань очей, які можуть призвести до значної втрати зору або навіть сліпоти, пише ScienceAlert, передають Патріоти України.

Мутація CRB1 впливає на сітківку — найважливішу частину ока, що відповідає за перетворення світла в зображення, яке ми бачимо. У нормі наша сітківка має тонку структуру, яка дає їй змогу ефективно вловлювати світло, але у мишей з мутацією цього гена ця структура розвивається неправильно. Це навело дослідників на думку про те, чи не сприяє пошкодженню присутність якихось бактерій в оці. Під часдослідження вони виявили, що білок, що виробляється геном CRB1, який допомагає підтримувати захисні бар'єри як у кишківнику, так і в оці, у разі мутації гена не виробляється належним чином. Цей дефект справді дає змогу бактеріям виходити з кишківника, подорожувати кровотоком і потрапляти в око, що може призвести до втрати зору.

Під час експериментів лікування мишей антибіотиками зменшило ушкодження сітківки та запобігло деякій частці втрати зору, що дало змогу вченим припустити, що управління бактеріями може стати новим способом лікування подібних захворювань. Коли дослідники виправили мутацію CRB1 у кишечнику, це не усунуло проблему порушеного бар'єру, але ця маніпуляція призвела до зменшення пошкодження сітківки. Це вказує на те, що наявність бактерій, а не тільки проблема порушення бар'єру, є ключовим фактором у процесі розвитку цих захворювань.

Це дослідження відкриває науці новий шлях до розуміння і потенційного лікування очних захворювань, пов'язаних з мутацією CRB1. Виявивши непомітний шлях бактерій з кишківника в око, вчені змогли припустити, що лікування, спрямоване на ці бактерії, може навіть допомогти запобігти сліпоті в деяких випадках. Незважаючи на те, що їхнє дослідження перебуває на ранній стадії і в основному проводиться на мишах, його результати багатообіцяючі для мільйонів людей, які страждають від втрати зору. Воно не тільки проливає світло на новий зв'язок між кишківником і здоров'ям очей, а й припускає, що вивчення ролі кишкових бактерій може призвести до інноваційних методів лікування відразу цілої низки захворювань у майбутньому.

Буде не по кишені? Популярний напій дорожчає у всьому світі - до чого слід готуватись українцям

четвер, 23 січень 2025, 6:48

Українцям слід готуватися до того, що ціни на каву зростуть на 20-25% через дефіцит врожаїв у Бразилії та В’єтнамі, а також вичерпання світових запасів зерен. Несприятливі погодні умови та зростання витрат на виробництво спричинили різке подорожчання к...

"На підіймачі панувала метушня. Там стояв оператор": Подруга розкрила моторошні деталі загибелі лижниці на Драгобраті

четвер, 23 січень 2025, 6:37

На гірськолижному курорті Драгобрат загинула 28-річна лікарка-дерматология Катерина Ігнатьєва з Ковеля Волинської області. Дівчина стала на лижі лише за три дні до трагедії. Вона разом з подругою вперше каталася на Драгобраті. Про деталі загибелі Катер...