"Пропагував комунізм і не визнавав Україну": Охоронцю, який не відчинив укриття у Києві, вручили ще одну підозру

Охоронець, якого затримали під вартою внаслідок трагедії 1 червня у Києві в Деснянському районі виступає фігурантом ще одного кримінального провадження. Зокрема, чоловік пропагував комуністичний режим. Про це повідомила речниця столичної прокуратури Надія Максимець, передають Патріоти України.

За словами речниці, крім охоронця у справі також фігурує його дружина та ще низка осіб."У ці хвилини триває процес вручення підозр фігурантам", - повідомили вона.

Зазначається, що охоронця та його дружину підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 436-1 КК України (виготовлення, поширення комуністичної символіки за попередньою змовою групою осіб).Ще минулого року, розповіла Максимець, до Деснянської окружної прокуратури міста Києва з СБУ надійшли матеріали щодо діяльності на території району групи осіб, які під час збройної агресії рф проти України намагаються дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в країні під гаслами відновлення УСРС у складі СРСР.

"Під час проведення розслідування було встановлено, що вказані особи відносять себе до Київського осередку «Всесоюзне об’єднання виборців народів СРСР» (ВОИНР СССР), підтримують ідеї приєднання України до рф під приводом відновлення УРСР та СРСР. Окрім того, зазначені особи відносять себе до членів Українського республіканського відділення Київського міського комітету кредиторів СРСР", - вказано у повідомленні.

Зокрема особи використовували комуністичну символіку. Вони надсилали листи на адреси державних органів у яких викладали позицію щодо незаконності створення та проголошення незалежності України з використанням комуністичної символіки. Листування тривало у 2022-2023 роках.

«Так, у ході досудового розслідування встановлено, що координатором вказаних організацій є дружина підозрюваного охоронця. Остання, спільно з іншими громадянами, які позиціонують себе як представники організації ВОИНР СССР, маючи заборгованості по оплаті комунальних послуг, надсилають претензії до комунальних підприємств про «нав’язування» їм комунальних послуг при відсутності їх замовлення, обґрунтовуючи незаконністю розпаду СРСР та проголошення незалежності України», - розповіла Максимець.

Як повідомило слідство, серед прізвищ підписантів у заявах зазначалось і прізвище охоронця поліклініки. Також опитані свідки говорять про проросійські погляди охоронця, що він виправдовував агресію рф проти України та називав це «звільненням».

Слідчі дії, зокрема обшуки у фігурантів, планувалися на початок червня, однак, трагедія 1 червня змусила прискорити ці процеси.

Уроки з 07:20, дві години обіду і обов'язковий душ: Українська вчителька розповіла про навчання в школах Швейцарії

субота, 30 вересень 2023, 6:22

Понад рік викладачка німецької мови з Кременчука працювала в швейцарському навчальному закладі. За цей час вона встигла побачити різницю між українськими школами та іноземною. Зокрема у закордонній, у дітей обовʼязково присутні у розкладі лижні дні, є ...

На Київщині відкопали унікальну золоту прикрасу часів Давньої Русі

субота, 30 вересень 2023, 5:58

'На Київщині "чорний археолог" виявив золотий колт часів Київської Русі, повідомляє Telegram-каналі metaldetecting_ua. Ця жіноча височна прикраса орієнтовно датується XII-XIII століттями. Таку коштовність не соромно було носити дочкам та дружинам уділ...