Зник старовинний купол з хрестом: Поліція взялася за церковників УПЦ МП, котрі безплатно користувалися заповідним храмом Кременеця і завдали пам'ятці архітектури непоправної шкоди

Правоохоронці Тернопільщини відкрили кримінальне провадження за фактами підробки документів та пошкодження об’єкта культурної спадщини – Миколаївського собору XVI-XVII століття з келіями, яким безоплатно користується релігійна громада «Парафія Святителя Миколая» Свято-Миколаївського собору УПЦ МП. Про це свідчать дані судового реєстру.

За даними досудового розслідування, у травні-червні 2016 року представники релігійної громади самовільно, без будь-яких дозволів та погоджень, демонтували купол та конструкції Свято-Миколаївського собору у Кременці Тернопільської області, який є пам’яткою архітектури національного значення і є у державній власності. Також в умовах воєнного стану незаконно привласнили приміщення Свято-Миколаївського собору із келіями та підробили договір «Про безоплатне користування релігійною громадою нерухомим майном, що є державною власністю».

За версією слідства, сім років тому церковники замінили автентичний купол із хрестом на тимчасовий купол, який до цього часу використовується на Миколаївському соборі. Натомість місцезнаходження купола, який розміщувався на соборі, невідоме.

Знесення купола з хрестом. Поліція взялася за церковників УПЦ МП фото 1

Крім цього, ремонтні роботи у храмі відбувалися за відсутності науково-проектної документації з порушенням реставраційних норм і правил, що погоджуються центральними органами влади. Демонтаж купола та інших частин проведено з порушенням режимів використання зі змінами та доповненнями, без збереження його матеріальної автентичності, а також елементів обладнання, упорядкування та оздоби.

Окремо слідчий поліції, який направив клопотання до суду з проханням надати дозвіл про доступ до церкви, наголосив: 12 лютого 2013 року закінчилася дія договору про безоплатне користування Миколаївським собором з келіями XVI-XVIII століття. Однак церковники УПЦ МП продовжують користуватися спорудою, завдаючи збитків державі.

З цього приводу Тернопільська єпархія УПЦ МП протестує, мовляв, адміністрація державного історико-архітектурного заповідника одноосібно ініціювала передачу пам’ятки архітектури національного значення. Такі дії, на думку церковників, порушують їхнє переважне право користуватися собором.

Працює менше енергоблоків: Українців просять економити "світло"

середа, 31 травень 2023, 14:01

В Україні вдень 31 травня вистачає електроенергії на покриття потреб споживачів, тому відключень не планується, якщо не виникне дефіциту у вечірній час. Річ у тому, що через масові ремонти відключаються енергоблоки, а споживання вечорами сильно зростає...

"Я завжди відчувала себе не такою, як усі": Всесвітньо відома співачка зізналася, що страждає аутизмом

середа, 31 травень 2023, 13:43

Відома австралійська співачка Sia поділилася з шанувальниками несподіваною новиною. Виявляється, вона страждає аутизмом. Про свій діагноз знаменитість дізналася не так давно, передають Патріоти України. Незважаючи на те, що зазвичай про цей діагноз ста...