Проста дія може трактуватись як диверсія: Українцям загрожують штрафи до 100 тис. грн за популярне порушення


В Україні з настанням весни частішають випадки спалювання торішнього сухого листя та трави. Робити це й так заборонено, а за умов воєнного стану такі порушення додатково можуть бути розцінені як диверсія. У деяких випадках штрафи за підпал листя можуть перевищити 100 тис. грн передають Патріоти України.

Про правила нагадали у Київській міській державній адміністрації (КМДА). "За порушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу. В умовах військового стану підпали також можуть трактуватися як диверсії", – йдеться у повідомленні.

Загалом спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності карається штрафом у розмірі від 3060 до 6120 грн. Штраф для посадових осіб становить 15-21 тис. грн. Однак цифри можуть збільшитись, якщо пожежа переходить на великі території (поле, луг, пасовища) та території природно-заповідного фонду.

Найбільші штрафи – 90-150 тис. грн – виписують за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, уздовж залізниці. Якщо під час пожежі загинули люди, можна отримати до 2-5 років позбавлення волі.

Спалювати листя, траву та іншу рослинність заборонено, оскільки при активному горінні рослинних залишків разом із димом у повітря виділяється отруйна суміш. До її складу входять пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали, бензпірен тощо.

Крім того, земляний покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Спалювання рослинності призводить до забруднення ґрунтів, повітря та води, а також може призвести до займання в лісових зонах.

"Чекаємо інструкцію від Кабміну": Адвокат пояснив, що не так із застосунком "Резерв+"

середа, 29 травень 2024, 8:30

За минулий тиждень понад мільйон українців оновили свої дані через застосунок "Резерв+". Це в десятки разів більше, ніж в ТЦК та ЦНАП, де військовозобов'язані годинами вистоюють у чергах. Однак цей застосунок не працює належним чином і до того ж він не...

Апарати NASA зробили приголомшливе відкриття: Науковий світ схвилювали нові ознаки життя на Марсі

середа, 29 травень 2024, 8:15

Вчені NASA виявили на Марсі газ, що виробляється живими істотами на Землі. Це змусило дослідників знов замислитись, що може ховатися на Червоній планеті. Постійний потік метану з кратера Гейла знайшов марсохід Curiosity. Газ з'являється у різний час до...