Провалив завдання: У Росії через Україну звільнили топ-розвідника (фото)

Петро Каменярів

У Росії з посади звільнили начальника 316-го розвідцентру ГУ ГШ ЗС Росії, капітана 1-го рангу Петра Каменщикова. Як повідомляє прес-служба СБУ, російського офіцера розжалували через розкриття його агентів в Україні, передають Патріоти України.

"За наявними у контррозвідки даними, керівник розвідувального підрозділу капітан 1 рангу Петро Каменщиков, незважаючи на значний авторитет і позитивні рекомендації керівництва, за очевидний провал був звільнений з займаної посади", – йдеться в повідомленні.

Спецслужби додали, що 316-й Центр російської військової розвідки знаходиться в Новоросійську Краснодарського краю.

"Його співробітники брали безпосередню участь в окупації Криму в 2014 році і спеціалізуються на проведенні розвідувально-підривної діяльності проти України, в тому числі забезпечують розвідувальною інформацією окупаційні російські підрозділи на сході України", – відмічено в повідомленні.

В СБУ повідомили, що Каменщиков очолював розвідувальний підрозділ з 2012 року і організував системну роботу з вербування українських громадян. Вони поповнювали агентурні мережі для збору різнопланової розвідувальної інформації, а також входили в агентурно-бойові групи для підготовки і проведення диверсійних акцій на території України.

На даний момент вирішується питання про притягнення Каменщикова та інших співробітників центру, безпосередньо задіяних в розвідувально-підривної діяльності проти України, до кримінальної відповідальності за ст. 114 (шпигунство) Кримінального кодексу України.

Також одному з кураторів українського напрямку 316-го РЦ ГУ ГШ ЗС РФ капітану 3 рангу Олексія Аненку СБУ направила документи з підозрою про вчинення цього злочину. Отримання їм підозри підтверджено міжнародним поштовим сервісом.

"Бажаю пекла кожній парашській пиці": Даша Астаф'єва показала, як спала на полу в коридорі під час нічної атаки на Київ (фото)

неділя, 28 травень 2023, 19:00

Співачка та волонтерка Даша Астаф'єва, як і більшість киян сьогодні, ночувала в укритті, повідомляють Патріоти України. У ніч проти 28 травня російські війська завдали чергового масованого удару по Україні "Шахедами", тож у столиці було гучно. На своїй...

У тропічних лісах несподівано знайшли загублене місто майя

неділя, 28 травень 2023, 18:54

Дослідники виявили прадавнє місто майя, яке досі залишалося прихованим, обплетене комплексом з приблизно 400 взаємопов'язаних поселень. Деяким із них понад 3 тисячі років, вони пов'язані між собою. Про це пише видання The Washington Post, передають Пат...