В американському місті Канзас-Ситі проживає найдовший у світі сітчастий пітон на прізвисько Медуза. Змія вагою понад 158 кілограмів народилася у 2004 році. Завдяки своїй довжині 7,7 метра плазун увійшов до Книги рекордів Гіннеса як найдовша змія, що живе в неволі, передають Патріоти України з посиланням на IFLScience.
Медуза проживає в "будинку з привидами". У 2011 році після встановлення рекорду з нею робили святкове фото – змію довелося тримати 15 людям одночасно.
13 жовтня 2025 року пітону виповнюється 21 рік. У дикій природі цей вид живе приблизно до 22 років, однак у неволі плазуни доживають і до 30.
Сітчастих пітонів вважають найдовшими плазунами. Зазвичай представники цього виду мають довжину у понад шість метрів, хоча у 1912 році на індонезійському острові Сулавесі знайшли десятиметрову змію, яку незадовго після цього застрелили.
В історії були й довші змії за Медузу, наприклад, у 2018 році знайшли сітчастого пітона довжиною вісім метрів. Плазуна впіймали на будівельному майданчику в Малайзії. Однак через три дні гігантський плазун помер, ймовірно, відклавши перед цим яйце.
Крім незвичайних розмірів, сітчасті пітони мають іншу незвичайну особливість – можливість розмножуватися самостійно безстатевим шляхом. Уперше цю здатність науковій спільноті продемонструвала 11-річна змія Тельма, яка склала шість запліднених яєць без спарювання із самцем.
Унаслідок сильних дощів, що призвели до великих підтоплень у Одесі, загинула ціла родина із п’яти людей. Про це в етері телемарафону розповіла речниця ДСНС Одеської області Марина Аверіна, передають Патріоти України. За її словами, родина проживала на ...
Красномовно. За часів Гетьманщини в Україні найбільше зводилось храмів саме на честь Покрова. На це свято 1943 року було оголошено і про утворення УПА, яке від самого початку вбачало в собі продовжувачкою славних козацьких традицій українського народу