
У Коростені на Житомирщині священники Свято-Успенської церкви УПЦ МП 16 квітня відзначилися масовим причащанням прихожан, незважаючи на карантин і те, що місто найбільше постраждало від коронавірусу. Нині там підтверджено 54 випадки зараження COVID-19. Про це повідомляє "Житомир.info", зауважуючи, що відповідне відео з’явилося в місцевих соцмережах, передають Патріоти України.
На кадрах видно, як священники в храмі проводять обряд і причащають вірян із однієї ложки. Серед присутніх у святині є люди похилого віку, не всі вони прийшли в масках.
Водночас видання підкреслює, що й у селі Добринь Хорошівського району Житомирщини, попри карантинні обмеження, священник продовжує закликати вірян відвідувати церкву на Великдень та святити паски. Крім цього, анонсує, що служба відбудеться і в храмі села в сусідньому Малинському районі.
Зазначається, що під час онлайн-брифінгу в п’ятницю, 17 квітня, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко пообіцяв розібратися із цією ситуацією.
"Ми постійно працюємо з очільниками церков. Нам пообіцяли, що не будуть відкривати храми, служби будуть іти, але без вірян у храмах. І всі владики закликають залишатися вдома. Ми забезпечили завдяки журналістам пряму трансляцію з наших основних церков, можна молитися вдома… Мені дуже прикро, що священнослужителі допускають такі заклики до вірян", – сказав очільник області.
В Іспанії під час розкопок стародавнього поселення Касас-дель-Туруньюело, однієї з головних пам’яток тартеської цивілізації, археологи виявили унікальну бронзову церемоніальну колісницю, що датується V століттям до нашої ери. Як пише heritagedaily.com,...
На грецькому острові Сірос відкрили набір волонтерів, які готові присвятити місяць догляду за безпритульними котами. За свою допомогу учасники отримають безкоштовне житло, сніданки та повністю оплачені комунальні послуги, передають Патріоти України. Пр...