Стрес є природною реакцією організму, проте його вплив на імунну систему залежить від тривалості та інтенсивності. Короткочасний стрес може навіть зміцнювати імунітет, водночас тривалий послаблює його, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Видання Health Line розповіло, як саме стрес впливає на імунну систему, чому це важливо розуміти та як можна мінімізувати його наслідки.
Коли ми стикаємося зі стресовою ситуацією, організм починає адаптуватися та мобілізує свої ресурси. Частота серцевих скорочень збільшується, дихання стає частішим, а процеси травлення сповільнюються. Ці реакції допомагають нам пристосуватися до загрози чи подолати виклик.
Імунна система теж реагує, активізуються певні імунні клітини, які прямують до ділянок тіла, що найбільше ризикують зустріти віруси, бактерії чи інші патогени (наприклад, до шкіри). Це є частиною фази гострого стресу, відомої також як реакція "тривоги".
Проте якщо стрес затягується, це вже може стати причиною проблем. Хронічний стрес знижує здатність організму до самовідновлення та ослаблює імунітет.
Короткостроковий стрес
У фазі гострого стресу організм тимчасово зміцнює імунітет. Однак після завершення цього періоду активізація змінюється на виснаження, що робить нас вразливішими до інфекцій.
Хронічний стрес
Тривалий вплив стресу запускає цикл запальних і протизапальних процесів. Це може призвести до:
Такий стан також сприяє виникненню так званої "хворобливої поведінки", яка проявляється втомою, порушеннями концентрації та когнітивними труднощами.
Стрес може проявлятися як на фізичному, так і на психологічному рівні. Основні симптоми включають:
Прогресивне розслаблення м’язів
Ця техніка допомагає швидко зняти напруженість. Потрібно поступово розслабляти кожну частину тіла, починаючи з ніг і просуваючись до голови. Вона може виконуватися будь-де і займе лише кілька хвилин.
Фізична активність
Регулярні вправи, як-от біг, йога, плавання чи ходьба, допомагають знизити рівень стресу як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.
Медитація
Практика усвідомленості дозволяє зосередитися на теперішньому моменті, відкидаючи непотрібні думки. Це ефективний спосіб боротьби з тривогою і стресом.
Ведення журналу
Записування власних думок і почуттів допомагає звільнитися від негативних емоцій, а також знайти нові підходи до вирішення проблем.
Професійна допомога
Якщо стрес впливає на ваше життя надто сильно, зверніться до спеціаліста з психічного здоров’я. Він може запропонувати терапію чи медикаменти, які допоможуть у подоланні стресу.
Включіть до свого розпорядку дня техніки управління стресом, займайтеся фізичною активністю, не забувайте про медитацію і турботу про своє психічне здоров’я. Це допоможе не лише покращити самопочуття, а й захистити ваш імунітет від негативних наслідків.
Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айваз...
Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...