Приятельку академіка, який зник під час окупації Бучі, підозрюють у незаконному привласненні 18-мільйонного спадку (фото)

Приятельку українського академіка Миколи Колбуна, який зник під час російської окупації Бучі, підозрюють у незаконному заволодінні майном науковця вартістю понад 18 млн гривень. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора, передають Патріоти України.

Зазначається, що підозрювана допомагала у побуті Миколі Колбуну до початку повномасштабного вторгнення. Науковець жив у Бучі, де й зустрів початок повномасштабного вторгнення та окупацію РФ.

У березні 2022 року 77-річний академік Української та Європейської академій наук зник. Слідство з’ясувало, що цим фактом вирішила скористатися група людей та незаконно заволодіти майном вченого-винахідника, яке оцінили в понад 18 млн гривень.

«До схеми була залучена його приятелька — жінка, яка до повномасштабної війни допомагала Колбуну по господарству та користувалася його довірою. Вона діяла у змові зі своїм співмешканцем та знайомим, уродженцем чеченської республіки рф, а також іншими невстановленими особами.

Після зникнення науковця вони організували підробку заповіту. Через внесення неправдивих даних до Спадкового реєстру, справжній документ замінили на фіктивний — на користь приятельки. Сам заповіт виготовили окремо та підписали від імені Колбуна", — розповіли представники Офісу Генерального прокурора.

Правоохоронці встановили, що після цього група людей вирішила легалізувати заповіт та ініціювала в суді процедуру визнання зниклого академіка померлим, щоб відкрити спадкову справу і отримати контроль над майном.

У ході розслідування було допитано понад 30 свідків, проведено 16 обшуків у Києві, Київській, Житомирській та Дніпропетровській областях. Вилучено телефони, комп’ютери, носії інформації та документи.

Жінці та її співмешканцю повідомлено про підозру. Їх знайомому, громадянину рф — заочно. Ймовірних співучасників підозрюють у:

  • несанкціонованих діях з інформацією (ч. 3 ст. 362 КК України);
  • підробленні документів (ч. 3, 4 ст. 358 КК України);
  • замаху на шахрайство в особливо великих розмірах, вчинене групою осіб (ч. 2 ст. 15 ч.2 ст. 28 ч. 5 ст. 190).

Жінку взяли під варту з правом внесення застави у п’ять млн гривень, її співмешканецю — у три млн гривень. Правоохоронці продовжують проводити слідство, під час якого встанолюють інших причетних осіб до злочину.

Окрім цього перевіряються обставини зникнення Миколи Колбуна. Був знайдений телефон вченого, а поруч з ним були людські рештки. Прокуратура ініціювала проведення ДНК-експертизи.

Микола Колбун — український науковець, біоінженер, фахівець у галузі біофізики, академік Української та Європейської академій наук, вчений-винахідник, розробник інноваційного медичного напряму та технології — інформаційно-хвильової терапії (ІХТ).

Справжня сенсація? Астрономи знайшли потенційно придатну для життя екзопланету лише за 25 світлових років від нас

субота, 4 липень 2026, 12:44

Астрономи виявили кам'янисту "суперземлю", планету, приблизно вдвічі більшу за нашу, яка обертається в зоні життя навколо своєї батьківської зірки Gliese 3378, передають Патріоти України. Зірка Gliese 3378 — червоний карлик, розташований за 25 світлови...

Окупанти запровадили жорсткі ліміти на провезення пального через Кримський міст

субота, 4 липень 2026, 12:26

Окупаційна адміністрація продовжує створювати штучні обмеження та посилювати контроль на в'їзді до півострова. Останнім часом мережею ширяться чутки про повну заборону на провезення пального, проте ситуація виглядає інакше, передають Патріоти України. ...