"Це вперше, коли ми знайшли фактичні докази наявності позаземного вуглецю в земних породах", - пояснив астробіолог Френсіс Уестолл з Національного центру наукових досліджень Франції.
За словами вчених, відкриття в Південній Африці може послужити підтвердженням теорії, що разом з метеоритами на Землю могли бути занесені окремі органічні форми.
Так, у вулканічному родовищі Josefsdal Chert дослідники виявили шар породи товщиною 2 міліметри, що відрізняється двома аномальними ознаками. Аналіз показав, що 3,3 мільярда років тому порода містила два органічних речовини, з великою ймовірністю, неземного походження.
За запевненням вчених, в Африці знайдені найстаріші зразки космічного матеріалу з усіх коли-небудь знайдених на Землі. Одна з хімічних сигнатур нагадала ту, що зустрічається у фрагментах давніх метеоритів з органічними сполуками, інша - поєднання нікелю, хрому та заліза - є нехарактерною сумішшю для порід і вчені припускають її "космічне" коріння.
"Важко уявити собі катаклізм, який залишив би як органічну речовину, так і приватні мінерали в такому тонкому осадовому шарі", - зазначили вчені.
У зв'язку з погіршенням погодних умов постає питання, як не змерзнути й уберегтись від охолодження. Простими правилами, які допоможуть взимку не "втратити тепло", поділився Центр громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров'я України, передают...
Генеральний штаб Збройних сил України до кінця листопада 2024 року презентує план нової пропозиції укладання контракту із ЗСУ. Він націлений насамперед на категорію військовозобов'язаних віком 18-24 років. Про це OBOZ.UA розповіли джерела у ГШ ЗС Украї...