Вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, як правильно називати різні види взуття.
"Почнемо із туфлів. Туфлі – це різновид взуття, що закриває ногу до щиколотки. Їх носять як чоловіки, так і жінки. А ось черевики закривають і щиколотку. Чоловіки частіше носять черевики, ніж жінки. Застібкою в черевиках може бути як блискавка, так і шнурки", - розповів Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".
Наступний вид взуття, про який розповів мовознавець, – чоботи. Чоботи мають високі халяви. Якщо ж халяви не такі вже й високі, то таке взуття називають не "полусапожки", а полуботки.
"І кілька слів про домашнє взуття. Усі ми любимо тапочки. Так? Воно то так, але це слово має розмовний відтінок. Тому краще легкі і м'які туфлі для дому називати кАпцями. До речі, в однині – кАпець", - пояснив Авраменко.
Також мовознавець запитав у глядачів, як правильно назвати шльопанці, адже це слово має розмовний відтінок. Він розповів, що українською шльопанці – це пантОфлі.
"ПантОфлі – це м'які кімнатні туфлі без закаблУків. А що ж таке закаблУки? ЗакаблУк – це задня частина взуття, що охоплює п'яту. Російською – "задник", - розповів Авраменко.
В Україні з січня 2025-го всі субсидії та комунальні пільги надаватимуться за єдиним правилам і тільки тим родинам, чим сукупний дохід не дозволяє самостійно сплачувати за комунальні послуги. Виключення зберегли тільки для учасників бойових дій та осіб...
У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...