Прискіпливо дивимось на взуття та русизми: Мовознавець розповів, якими термінами краще замінити розмовні "полусапожки", "тапочки", "шльопанці"

Вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, як правильно називати різні види взуття.

"Почнемо із туфлів. Туфлі – це різновид взуття, що закриває ногу до щиколотки. Їх носять як чоловіки, так і жінки. А ось черевики закривають і щиколотку. Чоловіки частіше носять черевики, ніж жінки. Застібкою в черевиках може бути як блискавка, так і шнурки", - розповів Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".

Наступний вид взуття, про який розповів мовознавець, – чоботи. Чоботи мають високі халяви. Якщо ж халяви не такі вже й високі, то таке взуття називають не "полусапожки", а полуботки.

"І кілька слів про домашнє взуття. Усі ми любимо тапочки. Так? Воно то так, але це слово має розмовний відтінок. Тому краще легкі і м'які туфлі для дому називати кАпцями. До речі, в однині – кАпець", - пояснив Авраменко.

Також мовознавець запитав у глядачів, як правильно назвати шльопанці, адже це слово має розмовний відтінок. Він розповів, що українською шльопанці – це пантОфлі.

"ПантОфлі – це м'які кімнатні туфлі без закаблУків. А що ж таке закаблУки? ЗакаблУк – це задня частина взуття, що охоплює п'яту. Російською – "задник", - розповів Авраменко.

Поза конкуренцією: Автоексперти назвали п'ять найкращих компактних седанів 2024 року

понеділок, 2 жовтень 2023, 17:50

Автоексперти розповіли про найкращі компактні седани 2024 року, передають Патріоти України. Компактні седани мають високий попит на ринку з низки причин, прямо пов’язаних з їх перевагами. Вони дешевші за середньорозмірні моделі, зручні для їзди в міськ...

Що не можна робити без військового квитка: Адвокат пояснив, чи можуть звільнити або відмовити в одруженні

понеділок, 2 жовтень 2023, 16:56

В Україні продовжує діяти воєнний стан і триває мобілізація. Водночас у військовозобов’язаних чоловіків у багатьох установах вимагають військовий квиток -з для працевлаштування, реєстрації шлюбу, вступу до вишу чи госпіталізації в лікарню, передають П...