Пристрасті за 30 тисяч: Міноборони дало офіційне роз'ясненння щодо змін виплати військовим з 1 лютого

У Міністерстві оборони пояснили зміни щодо виплат грошового забезпечення військовим.

Додаткову грошову винагороду 30 тис. і 100 тис. грн виплачуватимуть по-новому. Виплати залежатимуть від того, чи перебуває військовий в тилу або безпосередньо в зоні проведення бойових дій. Коментар начальника відділу грошового забезпечення та заробітної плати Управління соціальної підтримки Міністерства оборони Олега Рогаля опублікували "АрміяInform".

"З 1 лютого цього року виплати додаткової винагороди 100 тисяч гривень військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях безпосередньо на лінії зіткнення, не зміняться – як були торік 100 тисяч гривень, так і залишаться 100 тисяч гривень", – сказав полковник.

Однак з 1 лютого збільшиться розмір щомісячного грошового забезпечення у середньому на 50%.

"Тобто якщо військовослужбовець отримував 13 тисяч гривень – це мінімальне грошове забезпечення було минулого року – то з 1 лютого цього року військовослужбовець отримуватиме мінімальне грошове забезпечення понад 20 тисяч гривень – три мінімальні заробітні плати", – пояснив офіцер.

Хто ще отримуватиме 100 тис. грн

Крім військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях на лінії зіткнення, 100 тис. грн також отримуватимуть за час виконання бойових завдань:

військовослужбовці ракетних військ і артилерії;

льотчики за час виконання польотів у районах ведення бойових дій;

моряки;

військові медики (їх виділили в окрему категорію як військовослужбовців, що матимуть винагороду 100 тис. грн кожного місяця);

зенітно-ракетні війська та протиповітряні війська, які виконують завдання в районі проведення бойових дій.

Хто отримуватиме 30 тис. грн

Винагороду в 30 тис. грн щомісяця отримуватимуть:

військовослужбовці, які входять до складу угруповань Сил оборони країни та виконують бойові або спеціальні завдання згідно з бойовими наказами або розпорядженнями командирів військових частин;

військовослужбовці, які виконуватимуть завдання всебічного забезпечення угруповань Сил оборони;

військовослужбовці, які перебувають у підрозділах, що зараховані до складу резерву Головнокомандувача Збройних сил України.

30 тис. грн виплачуватимуть тільки за період виконання цих бойових спеціальних завдань.

Кому зменшать грошове забезпечення

Грошова винагорода не виплачуватимуть військовослужбовцям, які проходять службу у військових частинах і підрозділах, що не входять до складу угруповань Сил оборони або резерву Головнокомандувача ЗСУ і перебувають поза межами районів ведення бойових дій. Це можуть бути навчальні центри, органи військового управління, тилові бази тощо.

Але: військовий отримуватиме щомісячну додаткову винагороду 30 тис. грн, якщо він проходить службу в підрозділі, що входить до складу угруповань Сил оборони країни, або в резерві Головнокомандувача ЗСУ і не перебуває в районі ведення бойових дій, але за умови виконання бойових спеціальних завдань згідно з наказами командирів підрозділів бойових частин.

Що у разі ротації

Підрозділ, який був на передовій і зараз перебуває поза межами району ведення бойових дій, може залишатися у складі угруповань Сил оборони або в резерві Головнокомандувача. І військовослужбовці цього підрозділу також можуть виконувати бойові або спеціальні завдання.

Якщо ці завдання виконуються, то навіть поза межами районів бойових дій військові матимуть право на отримання додаткової винагороди у 30 тис. грн.

Якщо військовослужбовець перебуває на лікарняному, але перед цим отримував додаткову винагороду 30 тис. грн

Винагорода виплачується тільки за період виконання бойових або спеціальних завдань. Тож військовослужбовець, який перебуває на лікарняному, за цей період винагороду в 30 тис. грн отримувати не буде.

Але: військовослужбовець, який зазнав поранення, контузії чи травми, що пов'язані із захистом держави, отримає винагороду розміром 100 тис. грн за весь час лікування.

Також ця винагорода зберігається за час відпустки після лікування, якщо поранення було важким. Ступінь важкості поранення визначають військові лікарські комісії.

"Циганська королева". Дружина Олександра Усика, Катерина, не прогавила моменту підколоти хамовитого брехливого та жадібного Тайсона Ф'юрі

п’ятниця, 24 березень 2023, 12:30

Така ситуація обурила гостру на язик Катерину Усик. Дружина чемпіона світу в надважкій вазі за версіями WBA, WBO, IBF, IBO Олександра Усика (20-0, 13 КО), опублікувала в інстаграмі ще один зухвалий мем, присвячений володарю поясу WBC Тайсону Ф'юрі (33-...

У Луцьку жінка намагалася продати сина подруги за $30 тисяч (фото)

п’ятниця, 24 березень 2023, 12:15

У Луцьку затримали жінку, яка за 30 тисяч доларів намагалася продати дитину своєї подруги. Хлопчик народився у квітні 2022 року, передають Патріоти України. Як повідомляє Офіс генпрокурора, волинянці повідомили про підозру у торгівлі малолітньою дитино...