Привіт з минулого: Названо ТОП-5 археологічних знахідок осені 2020 року

Минуле продовжує дивувати сучасне своїми таємницями.

В Ізраїлі в листопаді 2020 року було знайдено церкву, де Ісус Христос зцілив хвору жінку. А в Болгарії підводні археологи виявили стародавнє поселення віком у 6 тисяч років. Про ці та інші цікаві знахідки археологів, зроблених восени 2020 року, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.

Церква, описана в Євангелії

Вчені з Університету Хайфи заявили, що виявили в місті Баніяс в Ізраїлі храм, де відбулося одно з чудес, описаних у Біблії. За життя Ісуса Христа він був відомий як Кесарія Філіппова. Тут, згідно з Євангеліями від Матвія, Марка і Луки, Спаситель зцілив жінку, яка страждала від кровотеч довгі роки. Вона вилікувалася завдяки дотику до плаща Сина Божого.

Палац і звіринець Калігули в Римі

У центрі Рима під офісною будівлею вчені під час розкопок знайшли залишки багатого будинку і звіринця екзотичних тварин, які належали імператору Калігули. Він правив Римською імперією з 37 по 41 рік н.е. Також було виявлено стародавні монети, коштовності, кістки лева, оленів, страусів, залишки фонтанів і уламки білих мармурових сходів, що з'єднували різні рівні саду.

500-річна шкатулка інків

На дні озера Тітікака в Південній Америці вчені виявили 500-річну ритуальну кам'яну шкатулку. Всередині знаходилася крихітна статуетка лами, вирізана з раковини молюска, а також циліндр з золотого листа. Тітікака було священним для інків. На берегах озера вони побудували десятки храмів і опускали в воду підношення в якості ритуальних жертв богам.

Місто Київської Русі на Житомирщині

Рибак Сергій Комар з селища Городниця Житомирської області в кінці літа знайшов в піску біля річки скарб: 32 срібні монети часів Володимира Великого і Святополка Окаянного, що належать до 1000-1019 років. Знахідок такого рівня історики не виявляли більше сотні років. Близько місяця вони вивчали місцевість і в результаті відкопали руїни цегляних стін давньоруського городища віком понад 1 тисячу років.

6-тисячолітнє поселення в Болгарії

Підводні археологи під час досліджень руїн біля гирла річки Ропотамо, що впадає в Чорне море, знайшли предмети часів мідної доби, що дозволило датувати вік затопленого доісторичного поселення в 6 тисяч років. Воно на 1,5 тисячі років старше за піраміду Хеопса в Єгипті. Рівень Чорного моря в цьому місці тоді був на 5 метрів нижчим, кажуть учені.

"Можливо зменшиться кількість негативу": ​Для військових ТЦК розробили правила поведінки

середа, 28 травень 2025, 20:58

Командування Сухопутних військ ЗСУ випрацювало низку правил діалогу та поведінки військовослужбовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки при здійсненні заходів мобілізації. Про це розповів речник командування Сухопутних військ...

"Це пов'язано зі способом харчування": Зоолог назвав тварину, яка найбільше "фонить" у зоні Чорнобильської АЕС

середа, 28 травень 2025, 20:12

Український зоолог, еколог та радіоеколог Денис Вишневський, який понад 23 роки присвятив вивченню Чорнобильської зони відчуження та дослідженню впливу радіації на екосистеми та дику природу, повідомив, що деякі тварини через особливості свого харчуван...