Колись відомий курорт Широкине на узбережжі Азовського моря сьогодні перетворився на селище-привид, у якому серед зруйнованих будівель і кістяків згорілих автомобілів гуляє лише вітер, а пересування можливе тільки асфальтованою дорогою. Про це йдеться в опублікованому у "Фейсбуці" матеріалі прес-центру штабу ООС, передають Патріоти України.
"За 15 кілометрів на схід від Маріуполя розташовується найбільш зруйнований населений пункт російсько-української війни - село Широкине. Це легендарне село не зрівняється ні з яким іншим на Донбасі. Колись це був курорт, куди до узбережжя Азовського моря приїжджали відпочивати туристи. У селищі був власний пивзавод і меблевий цех. Там налічувалося близько 700 будинків та понад 1800 місцевих жителів", - зазначає автор статті, додаючи, що тепер сюрреалістичний пейзаж селища більше нагадує яскраву локацію апокаліпсису з фільмів-катастроф.
Наголошується, що усі без винятку будинки лежать у руїнах і не придатні до життя, зруйновано численні санаторії, дитячі табори, сільську раду, школу, будинок культури та інші важливі об`єкти інфраструктури. Все поросло травою і чагарниками, в гаражах і на вулицях стоять згорівші вщент автомобілі, поблизу будинків лежать дитячі іграшки і повсюди осколки від снарядів.
Про колишній розквіт селища нагадують і розгромлені бази відпочинку, що стоять на березі. Саме ж узбережжя суцільно заміновано на випадок атаки з моря. Завдяки героїзму і мужності українських військовослужбовців, зокрема морських піхотинців, Широкине було звільнено від противника у 2016 році. Зараз село перебуває під повним контролем ЗС України. Позиції російсько-окупаційних військ проходять за кількасот метрів від крайніх будинків у селі.
"Село повністю заміноване російськими окупантами, подекуди ще досі на подвір`ях колишніх мешканців лежать нерозірвані снаряди і міни. Всередину житлових будинків заходити суворо заборонено, не виключено, що там ворогом залишені мінно-вибухові пастки. Можна спокійно переміщуватися тільки асфальтованою дорогою та окремими місцями, де точно ми знаємо, що немає ніякої небезпеки", - розповідає морський піхотинець Данило.
Композитна металева піна (CMF) нарешті готова до виробництва після багатьох років інтенсивних випробувань(CMF). Цей матеріал не схожий ні на що створене досі. Примітно, що CMF поєднує в собі міцність сталі з легкістю алюмінію і є стійким до балістичних...
Зйомки камерою спостереження за однією з відомих інтернет-сенсацій серед мешканців американського міста Чикаго започаткували дуже бурхливу дискусію щодо вибору імені культовому персонажу. Про це повідомляє видання Oddity Central, передають Патріоти Укр...