Пухнастики більше нагадують лисиць? Вчені виявили новий вид котів (фото)

На острові Корсика вчені виявили новий вид кішки, яка має особливу генетичну ідентичність. Так, за результатами дослідження, тварина більше схожа на лисиць, ніж на домашніх або лісових котів. Про це пише наукове французьке видання OFB, передають Патріоти України.

Про існування на Корсиці дикої кішки, яку місцеві називають кіт-лисиця, мешканці острова знали дуже давно. Від ХХ століття ця популяція піддавалася більш менш точним, а іноді і помилковим описам. 2008 року кішку випадково впіймали та почали досліджувати.

© OFB

Перші генетичні аналізи показали, що ці особини не є європейськими дикими котами. А нове дослідження, під час якого застосовувався геномний підхід та високоточне секвенування, показало, що корсиканські коти трохи схожі на кішок з Сардинії.

Зокрема, зразки корсиканських диких кішок генетично сильно відрізняються від континентальних диких кішок і ближчі до сардинських кішок, хоча й відрізняються від них.

Домашні кішки Франції близькі за генетикою до котів Корсики, а кішки Сардинії – проміжний вид між корсиканськими та домашніми тваринами. "Ці результати дозволяють припустити, що корсиканська дика кішка не належить до F. s. silvestris ou catus", - йдеться у повідомленні.

Тепер науковці збираються проаналізувати більшу кількість кішок із Сардинії та диких кішок із Близького Сходу та Середземномор'я, щоб більше дізнатися про корсиканський вид.

Дівчина помила волосся кока-колою та похизувалась результатом (відео)

середа, 31 травень 2023, 12:15

Багато дівчат мріють про блискуче і об'ємне волосся, але не завжди можна домогтися такого ефекту за допомогою шампунів. Тому найчастіше доводиться вдаватися до послуг професіоналів, але вартість їхніх послуг зашкалює. Що робити, якщо немає можливості п...

"Ми абсолютно беззахисні": У російських аеропортах почали панічно боятися дронів

середа, 31 травень 2023, 11:45

У Росії на даний момент немає регламентів для закупівлі та установки спеціальних захисних засобів, тому російські аеропорти не можуть захиститися від атак безпілотників, передають Патріоти України. Як повідомляють російські "Известия", представники аер...