"Пускали струм у задній прохід і на геніталії": Екс-бранець бойовиків ДНР розповів про страшні знущання

Журналіст і блогер Станіслав Асєєв, екс-бранець бойовиків так званої ДНР, розповів про тортури, яким піддавалися ув'язнені в "Ізоляції", колишньому донецькому арт-центрі, який в окупації перетворили в концтабір. Про це він пише у своїй майбутній книзі, уривки з якої публікує "Радіо Свобода", передають Патріоти України.

"Буде помилкою вважати, що в цих стінах знущалися виключно над "укропами", до яких відносили всіх, у кого була стаття "шпигунство". Навпаки, на нас дивилися з оглядкою на можливий обмін, а це означало, що у людини не повинно бути видимих шрамів, опіків і переломів. Тоді як свої - так звані "ополченці", співробітники "міністерств" та інші - представляли собою справжнє м'ясо, тренувальний матеріал, який можна буквально забивати в підлогу, не побоюючись наслідків", - пише Асєєв.

Він розповідає про те, як одного з полонених катували, вводячи електрод в задній прохід. Той спробував перерізати собі вени цвяхом, проте його зупинили і перевели з одиночної камери в загальну, щоб за ним стежили інші ув'язнені.

Інша спроба суїциду стосувалася чоловіка, якого катували одночасно з сином на одному столі, і не тільки фізично - але і емоційно. Коли його син помочився під себе через мимовільне скорочення м'язів, оскільки їм обом пускали струм в задній прохід і на геніталії, батькові стали кричати: "Подивися на синка - обмочився, як щеня!".

Цю людину завели в загальну камеру з глибокими електроопіками і крововиливами на голові: в підвалі "Ізоляції" він спробував пробити собі череп об металевий куточок нар.

Оскільки протягом тижня його катували з семи до пів на дев'яту, в цей час чоловік вже рефлекторно втрачав самовладання: його руки починали судорожно тремтіти, він сідав на край нари біля дверей камери і повторював "терпи, синку, терпи, терпи, терпи", як нібито все ще перебував в підвалі, де його з сином обливали водою і били струмом.

На спроби співкамерників його заспокоїти реакція практично була відсутня, "через що доводилося саджати його за стіл, злегка натискати на зламані ребра - і тільки потім відволікати розмовами про риболовлю і шахту", оскільки він був шахтарем і рибалкою.

Його сина відпустили, але батькові давали зрозуміти, що завжди можуть повернути його назад, якщо на суді щось піде не так. Ще одного сусіда по камері Асєєва катували протягом місяця, тримаючи в підвалі пристібнутим до грат наручниками - "так, що навіть пляшку з протухлою водою йому доводилося діставати ногами".

Спалюють жир! Названо ТОП-7 найкращих продуктів для схуднення

неділя, 16 лютий 2020, 23:45

Дієтологи назвали топ-7 найкращих продуктів, які допоможуть в схудненні до літа. За порадами експертів, у раціон необхідно включити більше продуктів, націлених на жироспалювання, передають Патріоти України. Жирна риба: сьомга, форель, оселедець, сарди...

Хіти тижня. Смертельно небезпечно! Онколог назвав три продукти, які викликають рак

неділя, 16 лютий 2020, 23:30

Онколог Антон Шкіряк розповів, які продукти можуть викликати рак. У список лікаря-нейрохірурга потрапили м'ясо на грилі, цукор і електронні сигарети, передають Патріоти України. Особливої шкоди організму, на думку Шкіряка, завдає м'ясо, приготоване на ...