"Путін - воєнний злочинець": Експрокурорка трибуналу щодо Югославії закликала суд у Гаазі видати ордер на арешт глави РФ

Президент Росії Володимир Путін, який розпочав війну проти України та руками своїх окупаційних військ знищує український народ, є воєнним злочинцем. За такі злочини Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі зобов'язаний дати ордер на арешт глави держави-агресора, передають Патріоти України.

З такою вимогою виступила експрокурорка Міжнародного трибуналу Організації Об'єднаних Націй (ООН) із колишньої Югославії та Руанди Карла дель Понте. Про це йдеться у її інтерв'ю швейцарській газеті Le Temps.

Суддя зазначила, що видача міжнародного ордера на арешт необхідна для притягнення Путіна та інших російських політичних і військових лідерів до відповідальності. За злочини, вчинені ними в Україні з моменту вторгнення російською армією 24 лютого.

"Путін – воєнний злочинець", – заявила вона, наголосивши, що за п'ять тижнів тисячі українців було вбито, кілька мільйонів вимушено залишили свої будинки, а цілі квартали деяких міст зруйновані бомбардуваннями.Водночас її особливо вразило використання масових поховань у війні проти українського народу. За словами експрокурорки, вона сподівалася, що ніколи більше такого не побачить.

Для дель Понте видача ордера на арешт глави РФ є сигналом, що "слідчу роботу проведено". За її словами, це єдиний існуючий інструмент, який дозволяє заарештувати винного у воєнних злочинах та передати його міжнародному правосуддю.

Швейцарська суддя також вважає, що розслідування щодо України буде легшим, ніж щодо колишньої Югославії, оскільки Київ сам попросив Міжнародний трибунал ООН провести слідство. "Видача такого ордера не означає, що Путіна заарештують, якщо він залишиться в Росії – цього ніколи не буде. Але він не зможе покинути свою країну, і це вже буде важливим сигналом", – пояснила дель Понте.

Поховали чиїсь ноги та щасливі: У РФ батьки відмовилися шукати сина-окупанта серед полонених, щоб отримати компенсацію

неділя, 14 серпень 2022, 17:00

В Ульянівській області РФ батьки відмовились шукати свого сина серед військовополонених, оскільки уже отримали компенсацію за ліквідацію окупанта. Дівчина ж окупанта побачила відео із загарбником, де він у полоні та намагається допомогти чоловіку, прот...

Відомий український актор, який отримав поранення на передовій, показав обличчя після операції (фото)

неділя, 14 серпень 2022, 16:29

Український актор Мартін Філдман, справжнє ім'я якого Віктор Стороженко, показав, який має вигляд після операції. Нещодавно знаменитість, який пішов захищати Україну від російських загарбників, отримав серйозне поранення обличчя на Донеччині. В Instagr...