Путіну варто забути про свої ілюзії: Який процент російськомовних литовців негативно ставиться до РФ, - опитування

Найсприятливіше жителі Литви сприймають Польщу, Німеччину, Україну, Велику Британію і Францію, а найнесприятливіше – Росію, Білорусь і Китай. Про це свідчить опитування агенції Baltic Research на замовлення LRT, повідомляють Патріоти України.

Респондентів просили висловити свою думку про дев’ять зарубіжних країн: Україну, Росію, Білорусь, Польщу, Німеччину, Францію, Велику Британію, США та Китай.

Країнами з найбільш позитивним ставленням серед литовців виявились Польща (90%: 24% ставляться дуже позитивно і 66% – радше позитивно) й Німеччина (82%: 16% і 66%), далі опинились Україна, Велика Британія, Франція і США (по 81%).

Порівняно з опитуванням, проведеним наприкінці лютого 2022 року, думка литовців щодо багатьох із цих країн змінилася: тоді 88% респондентів мали позитивну думку про Польщу, 83% – про Францію, 81% – про Німеччину, 80% – про Україну, 78% – про Велику Британію, 71% – про США.

Серед іншого, більш позитивне ставлення до України спостерігається в молоді до 30 років, жителів невеликих міст, молоді, що здобуває освіту, і тих, хто працює в державному секторі.

Натомість, згідно з опитуванням, найбільш негативно жителі Литви сприймають Росію (64% дуже негативно, 26% радше негативно), Білорусь (32% дуже негативно, 43% радше негативно) і Китай (13% дуже негативно, 44% радше негативно).

У порівнянні з опитуванням до повномасштабного вторгнення Росії в Україну думка жителів Литви про Китай дещо покращилася (на 5%), тоді як думка про Росію погіршилася найбільше від початку війни – на 7%.

Усі групи населення Литви мають однаково несприятливу думку про Росію – навіть російське населення, яке мешкає в країні (11% оцінюють позитивно і 83% – негативно). Найменш негативно оцінюють Росію респонденти польської національності (23% позитивно, 55% негативно, ще 22% не мають думки).

Baltic Research, спільна литовсько-британська компанія з дослідження громадської думки, провела репрезентативне опитування населення Литви в період із 17 листопада до 2 грудня 2022 року серед 1015 литовців віком від 18 років.

Чи можуть відібрати квартиру за неявку у ТЦК: Українцям дали пояснення

понеділок, 24 лютий 2025, 7:48

Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айваз...

В Україні дорожчає нерухомість: Стало відомо, скільки доведеться заплатити податку під час продажу

понеділок, 24 лютий 2025, 7:30

Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...