"Пише все, що хочеш": Судовий експерт у справі Шеремета раніше фігурував у прослуховуванні Труби

Олександр Рувин заявив, що результати досліджень українських фахівців "не збігалися з тим, на які сподівалося слідство", тому звернулися до його відомства.

Олександр Рувин. Фото: sudexpert.com.ua.

Судовий експерт Олександр Рувин, який заявив про достеменність доказів проти підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета, фігурував у скандалі із прослуховування голови ДБР Романа Труби. Про це повідомляють "Букви", передають Патріоти України.

Директор київського НДІ судових експертиз Олександр Рувин, який наполягає на достеменності доказів проти підозрюваних у справі про вбивство Павла Шеремета, раніше фігурував у прослуховуванні очільника ДБР Романа Труби, як поліграфолог, який "пише все, що хочеш". В ефірі політичного ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" Рувин заявив, що результати досліджень українських фахівців "не збігалися з тим, на які сподівалося слідство", тому звернулися до його відомства.

За словами Рувина, інститут, яким він керує, вже 100 років проводить портретні експертизи, і тільки в цьому році провів більше 20 експертиз по невербальній поведінці людини. "Це психологічні особливості людини, тому що кожна людина ходить по-своєму, той руку піднімає по-своєму, той ногу ставить по-своєму. І тут не обов’язково було запрошувати людину з Великої Британії. З огляду на те, що у нас не збігалися наші результати з тим, на що сподівалося слідство, тому що ми не підтверджували ні Грищенка, ні Кияна, про те, що вони в цей час перебували. Нам довелося запросити цього нашого фахівця, колегу з Великобританії", – сказав Рувин.

В одному із записів прослушки Труби з керівником Першого управління організації досудових розслідувань ДБР Олегом Корецьким від 3 вересня, чутно, як глава ДБР незадоволений, що його співробітник викликав на допит п’ятого президент Петра Порошенка не у тій справі:

"Ти довго думав, щоб його по землі викликати? У нас що, адекватних справ немає?"

В процесі діалогу Труба заявив, що може вирішити "всі проблеми з експертизами одним телефонним дзвінком Рувину". "Експерт поліграфолог пише все, що скажеш, коли є воля з Офісу президента", – говорив Труба.

Все залежить від одного фактора: У МОЗ остаточно назвали умови та дати введення повного локдауну в Україні

середа, 2 грудень 2020, 8:23

В Україні дата введення повного локдауну буде залежати від рівня захворюваності на коронавірус, у Міністерстві охорони здоров'я розглядають два варіанти, які будуть рекомендувати до розгляду урядом. Про це повідомляють "Подробиці" з посиланням на джере...

Ударний БПЛА США перевіряє українську ППО

середа, 2 грудень 2020, 6:10

Ударний БПЛА США MQ-9 Reaper перевіряє українську ППО на західному кордоні нашої держави. Після навчання «Чисте небо» це вже другий раз коли безпілотний літальний апарат MQ-9 Reaper тренується з українськими Повітряними Силами. Сьогоднішні спільні трен...