Рада розгляне закон про мобілізацію українців, які "не готові воювати"

Під час воєнного стану та в умовах загальної мобілізації ухилянти несуть відповідальність, у тому числі й кримінальну. Наразі у Верховній Раді на розгляді знаходиться проєкт закону (його роздали для ознайомлення депутатам), який покликаний дещо змінити ситуацію з мобілізацією, передають Патріоти України.

Так, законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо розширення можливостей мобілізовувати громадян у військові підрозділи, а також для виконання робіт, що мають оборонний характер, забезпечують функціонування національної економіки в умовах воєнного стану, на думку авторів, має врегулювати питання з тими, хто не готовий воювати. Наприклад, за релігійними чи іншими переконаннями. Ці причини пропонується вказувати у відповідній заяві, яку направляють у військкомат.

В пояснювальній записці до документу підкреслюється, що «намагання примусом і погрозами мобілізувати громадян на військову службу негативно позначається на економіці, призводить до непотрібної соціальної напруги, а також створює приємне для ворогів враження, ніби в Україні не вистачає сміливих патріотів, які готові захищати Вітчизну зі зброєю в руках».

Підкреслюється, що для зміцнення обороноздатності важливу роль відіграє економічний стан країни, зайнятість населення у різних секторах економіки, поповнення бюджету тощо. Людей, які з різних причин не можуть чи не хочуть воювати, пропонують залучати до робіт, які «мають оборонний характер, забезпечують функціонування національної економіки в умовах воєнного стану».

Мобілізація громадян від 50 років буде чи ні? Нардеп пояснив нюанси

четвер, 26 вересень 2024, 23:55

Директива Командування Сухопутних сил дозволяє мобілізовувати чоловіків 50-60 років винятково за окремим мобілізаційним розпорядженням. Це підтвердив народний депутат, член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради Федір Веніславський у коментарі ...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...