Ракета може прилетіти будь-куди: У ЗСУ відповіли, чи повернуться Ryanair й інші лоукостери в Україну

Можливість поновлення роботи цивільної авіації в Україні під час війни навряд чи можлива. Адже російські ракети чи дрони можуть з'явитися у повітряному просторі країни будь-якої миті і дістати будь-якого місця. Про це в ефірі телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він зазначив: наразі повітряний простір над Україною перекрито і, ймовірно, "відкриють його ще не скоро", передають Патріоти України.

Як у стані війни можна взагалі здійснювати перельоти? У нас війна та воєнний стан. Долітає до будь-якої точки країни. Можуть з'явитися ворожі ракети та дрони. Скільки летить "Кинжал" – ви самі чудово знаєте (максимальна швидкість – до 14 688 км/год. – Ред)", – сказав Ігнат.

Крім цього, зазначив він, існують й інші проблеми, які унеможливлюють відновлення цивільних перельотів. Це:

  • питання страховки – "як страхувати борти та життя громадян, коли над головою літають ракети?";
  • перетворення зосередження цивільних літаків у ціль для росіян – "вони можуть вдарити по стоянці літаків і сказати, що там стояла західна військова техніка. Це ж звичайна терористична практика для росіян".

Останній аспект, до речі, унеможливлює використання навіть Ужгородського аеропорту, при зльоті з якого літаки заходять на територію Словаччини.

"Це буде ціль для ворога – і вони цього не приховують. Вони відкрито кажуть, що цілі для них є і в країнах НАТО. А практика Ізраїлю – з прикриттям повітряного простору Україні не підходить: Ізраїль невелика країна, а в нас територія велика і ракети летять з усіх боків. Тому повітряний простір над Україною зараз перекритий і, гадаю, відкриють його ще не скоро", – підсумував Ігнат.

Що передувало

Раніше найбільший лоукостер Європи Ryanair допустив відновлення пасажирського авіасполучення в Україні до кінця 2023 року. Головна умова для цього – успішне завершення переговорів щодо часткового відкриття повітряного простору. Їх уже веде Україна з Європейським авіаагентством та страховими компаніями.

"Розглядаємо два плани: один – коли війна закінчиться і все відкриється в один або два дні. І другий, найбільш ймовірний, згідно з яким ми можемо запланувати невелику кількість рейсів уже наприкінці цього року", – сказав виконавчий директор Ryanair Майкл О'Лірі.

За його словами, Міністерство інфраструктури України вже працює над тим, щоб наприкінці поточного року відновити деякі рейси в Україну. "І якщо вони зможуть довести, що це безпечно, ми виконуватимемо ці рейси", – зазначив О'Лірі.

Для часткового відновлення польотів Україна має переконати як Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA), так і страхові компанії. Якщо цього не станеться, Ryanair не зможе здійснювати авіаперевезення в країні.

Крім того, початку червня голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький заявив, що в Україні можуть частково відкрити повітряний простір ще до кінця війни. Зокрема, зазначав він, може бути запущений Львівський аеропорт.

"Можливе відкриття аеропорту – одна з речей, на яку ми дуже чекаємо. Це питання було порушено. Ми сподіваємося, що як і зерновий, так може бути і гуманітарний коридор, який може бути забезпечений Європейським Союзом", – сказав Козицький.

Втім, ще тоді Ігнат заявив, що відкриття аеропорту у Львові небезпечне. А тому неможливе. "Треба розуміти, яка існує безпека чи небезпека. Якщо противник розуміє, що в Україні є функціонуючий аеропорт, то буде у ньому бачити потенційну ціль", – сказав він тоді.

Студентів, старших за 25 років, можуть позбавити відстрочок від мобілізації: У Міносвіти готують новий закон

вівторок, 29 квітень 2025, 9:03

З'явилась інформація про те, що студентів старше 25 років можуть позбавити відстрочок від мобілізації. Зокрема, вже готуються зміни до відповідного закону, передають Патріоти України. Таку заяву зробив заступник міністра освіти Михайло Винницький в ефі...

"Попереджаю - нерви можуть здавати": У польському підручнику для школярів знайшли проросійську риторику щодо України

вівторок, 29 квітень 2025, 7:59

Голова фонду «Український дім» Мирослава Керик звернула увагу на зміст польського підручника з географії для шостих класів 2019 року видання. Вона зазначила, що розділ, присвячений Україні, містить велику кількість неточностей і дезінформації, подібної...