Раніше "підозрювався" у шпигунстві: У Норвегії готуються прихистити дресованого кита з РФ

Влада норвезького міста Хаммерфест дозволила створити заповідну зону в прибережній акваторії для кита-білуги Хвалдіміра, який був видресируваний у РФ для здійснення шпигунської діяльності. Про це повідомило видання The Guardian, передають Патріоти України.

Відомо, що ініціативу фінансує британський бізнесмен Адам Торп, який заснував благодійну організацію OneWhale, що займається доглядом за Хвалдіміром.

Повідомляється, що кита хотіли відпустити на волю, але тварина настільки звикла до людей, що виникло побоювання: вона не буде здатна сама себе прогодувати. А позаяк Хвалдімір заважав місцевим лососевим фермерам, поїдаючи розведену рибу й обриваючи сітки, його могли приспати.

Тому Торп спільно з режисеркою Регіною Кросбі вирішили створити китовий заповідник біля Хаммерфеста. Там будуть утримуватися кити, привчені до людського контакту й непридатні до життя в дикій природі.

Видання повідомляє, що Торп і Кросбі розраховують зібрати на створення заповідника 250 тисяч фунтів стерлінгів до кінця 2022 року. На кошти вони придбають сітки для обмеження заповідника, створять помешкання для персоналу, який буде перебувати поблизу та спостерігати за рибами, а також обладнати ветеринарну лабораторію.

Очікується, що за час перебування в заповіднику кити навчаться самостійно полювати і взаємодіяти один з одним, і, зрештою, будуть випущені назад у дику природу.

Також зазначається, що у 2019 році біля норвезьких вод рибалки помітили кита-білуху, який пізніше оселився поблизу Хаммерфеста. За ним доглядали місцеві жителі й влада. На тварині помітили паски й камеру, які, як виявили норвезькі спецслужби, були встановлені для шпигунства.

Можуть спалахнути в будь-який момент: Два популярних в Україні корейських виробники відкликають мільйони машин

понеділок, 2 жовтень 2023, 14:50

Корейські автомобільні бренди Hyundai та Kia, які популярні в Україні, відкликають приблизно 3,4 мільйона своїх автомобілів. Наголошується, що машини можуть мати небезпечну несправність, передають Патріоти України. Моделі авто, які мають дефект двигуна...

Земля знемагає від спеки: Учені заявляють про початок ери "глобального кипіння" на планеті

понеділок, 2 жовтень 2023, 14:44

Учені десятиліттями попереджали про необхідність скорочення парникових викидів, щоб не допустити кліматичної кризи. Але, схоже, вона вже тут. У 2023 році на Землю наринули інтенсивні хвилі тепла, неймовірна спека на суші та в океані, а також масштабні ...