"Раніше, за СРСР, солдатів учили, що треба померти за Батьківщину. А я кажу: ні, загинути - ні! Ти маєш вижити і дожити до правнуків. І розповісти їм, яка була війна", - 59-річний боєць ООС

Війна закінчиться, каже Федорович, коли росіяни покаються і припинять мислити імперськими категоріями, пише фонд "Повернись живим", повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"З того боку працюють професійні снайпери, у нас був загиблий, тому потрібно поводитися акуратно", – розповідає Федорович. У липні чоловікові буде 59, але він жартує, що відчуває себе на 19. Військовий родом із Луганщини, на фронті він з 2014 року: спочатку був волонтером, а потім і сам пішов воювати.

"Раніше, за СРСР, – розповідає Федорович, – солдатів учили, що треба померти за Батьківщину. А я кажу: ні, загинути – ні! Ти маєш вижити і дожити до правнуків. І розповісти їм, яка була війна".

Дорослий армієць годинами може розповідати про історію Донбасу, він читає усі книжки про рідний край, що трапляються йому під руку, і любить ходити по музеях. Каже, Росія спершу виморила Донбас голодом, потім заселила людьми звідусіль, відтак, і стала можливою агресія. А щоб лінія фронту не рухалась, Федорович копає траншею. Бо чим краще укріплені позиції, тим більше шансів вижити".

Люди прагнули трохи відпочинку біля моря: На популярному одеському пляжі внаслідок атаки "Шахеда" загинула молода жінка - осколок влучив у шию

вівторок, 23 червень 2026, 15:24

Вдень 23 червня Одеса зазнала атаки безпілотників, і жертвою нальоту стала мешканка міста, яка просто прийшла відпочити на пляж. Трагічні наслідки підтвердив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер. За його словами, 26-річна жінка ...

Повернення із СЗЧ: У Міноборони пояснили новий порядок і терміни розгляду заяв

вівторок, 23 червень 2026, 13:38

Міноборони запровадило чіткі дедлайни для розгляду заяв військовослужбовців, які самовільно залишили частину (СЗЧ), на повернення до служби, передають Патріоти України. Як повідомляється, у разі подання рапорту через застосунок Армія+, заявку розглядаю...