"Разбросало по камням": Спливли моторошні подробиці загибелі туристів із групи Дятлова

У Росії розсекретили два документи, які проливають світло на розслідування загибелі туристів на перевалі Дятлова 60 років тому, повідомляють Патріоти України.

Так, йдеться, по-перше, про доповідну записку оргбюро російської Спілки спортивних товариств і організацій про результати розслідування загибелі свердловських туристів, надіслану до ЦК 23 березня 1959 року.

Другий документ — витяг із протоколу засідання бюро Свердловського обкому від 10 березня 1959 року, на якому були представлені підсумки роботи обкомівській "слідчої" комісії.

І в одному, і в іншому події описуються досить стримано. При цьому причина, по якій туристи покинули намет, як і раніше не названа.

У записці події фатальної ночі описуються наступним чином: "Вихід із намету був вкрай поспішним, не передбачав ані хвилинного зволікання... Причиною, яка змусила туристів покинути намет, міг бути тільки страх перед негайною смертю. Група почала відступ вниз по схилу організовано, але потім в умовах темряви і хуртовини була розкидана на кам'яних грядах, люди втратили зв'язок один із одним і загинули в бурані".

Версія обкому ще більш лаконічна: "Всі учасники групи, покинувши з якихось причин намет, поставлену на схилі висоти 1079, були розкидані ураганним вітром, втратили орієнтування, не зуміли повернутися в намет і загинули від морозу".

Хіти тижня. Дореформувалися: "80 років, 58 років стажу - пенсія 1940 гривень..." (фотофакт)

вівторок, 17 вересень 2019, 4:00

Результат "успішних" реформ Порошенка-Гройсмана і їх міністра-дієтолога... "80 років, 58 роки стажу, - пенсія 1940 гривень...", - йдеться у підписі до фото.

Хіти тижня. У голові не вкладається: На Прикарпатті для першачків закупили російські абетки (фото)

вівторок, 17 вересень 2019, 2:00

Жодної абетки українською мовою для усіх шкіл району не куплено. У Богородчанах (Івано-Франківська область) районне управління освіти закупило для учнів перших класів НУШ російські абетки та неякісні іграшки за ціною найдорожчих. Про інцидент повідомил...