У Японії в жовтні цього року почали клінічні випробування препарату для вирощування нових зубів. Поки що його безпечність випробовують на здорових дорослих добровольцях, які втратили хоча б один зуб, передають Патріоти України з посиланням на Science Alert. Утім він спрямований на вирощування зубів у дітей з рідкісним генетичним захворюванням, внаслідок якого вони не мають частини зубів від народження. Науковці сподіваються, що до 2030 року така терапія пройде усі випробування та стане альтернативою зубним імплантам і протезам.
Розроблений японськими науковцями препарат блокує білок USAG-1, який стримує ріст зубів. Це активує ріст зачатків третього набору зубів, який є у кожної людини, але не виростає без медичного втручання. Ліки уже успішно простимулювали ріст нових зубів у мишей і тхорів, а випробування на людях були заплановані на вересень. Науковці вважають, що вже у першій фазі випробувань ліки можуть показати свою ефективність, спровокувавши ріст зубів в учасників дослідження.
Розробники препарату сподіваються, що технологія допоможе не лише дітям із вродженою відсутністю зубів, на яких клінічне випробування проведуть пізніше, а й дорослим, які втратили зуби через травми чи хвороби. Це може змінити традиційні підходи у стоматології, використовуючи власну здатність організму до регенерації для продовження здорового періоду життя людей, особливо у популяціях зі значною часткою населення старшого віку, як у Японії.
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...