Російські окупанти на території України діють нахабно, цинічно та нелюдяно. Не виключені провокації з застосуванням отруйних речовин, щоб звинуватити Україну. Міноборони РФ вже заявило про можливе застосування ЗСУ під Києвом отруйних речовин, пише Telegram-канал «Раньше всех. Ну почти», передають Патріоти України.
МОЗ опублікувало інструкцію, що робити у разі хімічної атаки чи аварії на хімпідприємстві:
▪щільно закрити вікна та двері, вентиляційні отвори, димоходи;
▪️заклеїти щілини у вікнах папером або скотчем;
▪ увімкнути телевізор або радіо для подальших інструкцій;
▪ попередьте близьких про небезпеку та можливу евакуацію;
▪вимкнути побутові прилади та газ.
У разі евакуації взяти з собою аптечку. Одягнутися так, щоб залишилося якнайменше відкритої шкіри. Використовувати протигази або ватно-марлеві пов'язки, змочені водою або краще 2−5% розчинами питної соди (при ураженні хлором), оцтової або лимонної кислоти (при ураженні аміаком).
Залишити приміщення, використовуючи сходи. Надворі не бігти, не торкатися будь-яких предметів, не наступати у калюжі. Не їсти й не пити нічого. У разі аварій з викидом хлору — намагатися пересуватися у підвищених ділянках, у разі викиду аміаку — низинами. Якнайшвидше залишити зону ураження, рухаючись поперек потоку повітря або вітру.
В Україні у 2025 році зростає кількість жінок у сферах логістики, ІТ та будівництва – галузях, які традиційно вважались "чоловічими". Роботодавці активніше шукають працівниць через дефіцит кадрів і зміни в пріоритетах під час війни. Про це OBOZ.UA пові...
Мікроскопічні об’єкти, які отримали назву геміфусоми, мають розмір лише 200-400 нанометрів - приблизно в 500 разів тонше за людську волосину. Їхня роль, ймовірно, пов’язана з переробкою та транспортуванням відходів і білків усередині клітини, передають...