Величезній кількості медуз, які цього року серйозно турбують відпочивальників на азовських курортах, сприяють аномальна спека та збільшення рівня солоності Азова. А солоність Азовського моря залежить від гідрологічного режиму річок Дон та Кубань. Про це заявив декан факультету біології, географії і екології Херсонського державного університету, доктор географічних наук, професор Ігор Пилипенко, передають Патріоти України.
За словами вченого, подібні явища вже відбувалися у 70−80-ті роки минулого століття і тепер відбуваються зараз. Пилипенко зазначив, що по суті, Азовське море — це лиман російських річок Дону та Кубані. Тому все залежить від гідрологічного режиму цих річок, де формується основна маса прісної води, яка створює режим води Азовського моря.
На території України в Азов впадає невелика кількість річок, сукупний річний стік яких близько 4 кубічних кілометрів. З території РФ сукупний стік прісної води становить 35−40 кубічних кілометрів на рік. За словами вченого, підвищення популяції медуз також скорочує харчову базу для риб, що харчуються планктоном. Для того, щоб медуз було менше, треба, щоб у морі був обмежений вилов риби.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...