Вирішення проблеми сподобається не усім: Вчений пояснив аномальну кількість медуз в Азовському морі

Величезній кількості медуз, які цього року серйозно турбують відпочивальників на азовських курортах, сприяють аномальна спека та збільшення рівня солоності Азова. А солоність Азовського моря залежить від гідрологічного режиму річок Дон та Кубань. Про це заявив декан факультету біології, географії і екології Херсонського державного університету, доктор географічних наук, професор Ігор Пилипенко, передають Патріоти України.

За словами вченого, подібні явища вже відбувалися у 70−80-ті роки минулого століття і тепер відбуваються зараз. Пилипенко зазначив, що по суті, Азовське море — це лиман російських річок Дону та Кубані. Тому все залежить від гідрологічного режиму цих річок, де формується основна маса прісної води, яка створює режим води Азовського моря.

На території України в Азов впадає невелика кількість річок, сукупний річний стік яких близько 4 кубічних кілометрів. З території РФ сукупний стік прісної води становить 35−40 кубічних кілометрів на рік. За словами вченого, підвищення популяції медуз також скорочує харчову базу для риб, що харчуються планктоном. Для того, щоб медуз було менше, треба, щоб у морі був обмежений вилов риби.

Джерело: Укрінформ

Очолював "Привидів Києва": У повітряному бою над Чорним морем загинув полковник ЗСУ

неділя, 2 жовтень 2022, 23:15

У небі над Чорним морем 26 червня під час виконання завдання у повітряному бою з російськими окупантами загинув військовий льотчик, полковник ЗСУ Михайло Матюшенко із позивним Дід. Він очолював «Привидів Києва». Про це повідомив мер Бучі Анатолій Федор...

"Українці праві, бо захищають свою землю і свою країну": Верховний лама Калмикії виступив із критикою дій Путіна

неділя, 2 жовтень 2022, 20:41

Верховний лама Калмикії Тело Тулку Рінпоче заявив, що правда у війні знаходиться на боці України. Адже наша держава захищає свою землю та свій народ, передають Патріоти України. Як передає "Кавказ.Реалії", це перший публічний виступ настільки високого ...