Величезній кількості медуз, які цього року серйозно турбують відпочивальників на азовських курортах, сприяють аномальна спека та збільшення рівня солоності Азова. А солоність Азовського моря залежить від гідрологічного режиму річок Дон та Кубань. Про це заявив декан факультету біології, географії і екології Херсонського державного університету, доктор географічних наук, професор Ігор Пилипенко, передають Патріоти України.
За словами вченого, подібні явища вже відбувалися у 70−80-ті роки минулого століття і тепер відбуваються зараз. Пилипенко зазначив, що по суті, Азовське море — це лиман російських річок Дону та Кубані. Тому все залежить від гідрологічного режиму цих річок, де формується основна маса прісної води, яка створює режим води Азовського моря.
На території України в Азов впадає невелика кількість річок, сукупний річний стік яких близько 4 кубічних кілометрів. З території РФ сукупний стік прісної води становить 35−40 кубічних кілометрів на рік. За словами вченого, підвищення популяції медуз також скорочує харчову базу для риб, що харчуються планктоном. Для того, щоб медуз було менше, треба, щоб у морі був обмежений вилов риби.
З травня 2025 року Естонія припиняє виплати українським біженцям за оренду житла та послуги перекладу. Допомога залишиться лише для тих, хто перебуває в державних центрах розміщення та потребує захисту. Ці зміни зачеплять багатьох українців, які з 2022...
Суд на Одещині призначив 10 років позбавлення волі раніше судимому військовослужбовцю, який спочатку самовільно залишив місце служби, а потім зарубав та пограбував жінку, яка здавала йому житло. Про це стало відомо з вироку Ананьївського районного суду...