Різдвяний піст: Календар харчування на кожен день з 28 листопада

Овочі

28 листопада, одразу ж за днем пам'яті апостола Пилипа, у християн східного обряду розпочинається Різдвяний піст, який також називають Пилиповим, чи Пилипівкою. Він не настільки суворий, як перед Великоднем, проте всі 40 днів слід утримуватися від вживання вершкового масла та інших молочних продуктів, а також м'яса та яєць, зазначають Патріоти України.

У понеділок, середу та п'ятницю заборонено вживати страви з риби, соняшникову олію та вино. Дозволяється рослинна їжа (сухоядіння).

По вівторках, четвергах, суботах та неділях можна їсти страви з олією.

У великі церковні свята, які припадають на вівторок чи четвер, готують страви з риби. Якщо на середу чи п'ятницю, то рибу не їдять — дозволяється гаряча їжа з олією та вино.

Після 19 грудня рибні страви можна їсти лише по суботах та неділях, а з 2 січня — не можна й у вихідні дні, а 6 січня, на Святвечір, дотримуються суворого посту «до першої зірки».

Ці 40 днів, до 7 січня, «заборонені» продукти можна замінювати горіхами, бобовими, крупами. Основною їжею під час Різдвяного посту вважаються каші, овочі, гриби, горіхи, хліб, мед, олія. Овочі можна пекти, тушкувати або їсти сирими. Постувати рекомендують здоровим людям, а ось тим, хто має проблеми з обміном речовин, а також дітям, від нього краще відмовитися.

Дуже сумна історія: Дзідзьо назвав причину смерті свого батька

середа, 1 грудень 2021, 20:44

Український музикант та актор Михайло Хома поділився сумною історією. Так, артист розповів, чому помер його батько. Степана Олексійовича не стало, коли Михайлу було лише 13 років. Як артист розповів "Зірковому шляху", його тато "застудив голову", перед...

Хіти тижня. Знайдена нащадками при розборі у квартирі завалів старих речей: Стару радянську монету продають за понад 60 000 грн (фотофакти)

середа, 1 грудень 2021, 20:00

Монету часів довоєнного СРСР номіналом 20 копійок продають в Україні за 67 тис. грн. За словами продавця, той знайшов цей скарб у старій квартирі в одній із коробок. Знахідку виставили на аукціоні Violity. Продавець розповів, монета не мита, в хорошому...