Роботу ВЛК цифровізують: Висновки про стан здоров’я з цивільних медзакладів будуть за хвилини потрапляти до Міноборони

У Міноборони вже підготували проект змін до законодавства в рамках цифровізації ВЛК, який дозволить передавати відомості про стан здоров’я військовозобов’язаного з цивільного медичного закладу до систем Міністерства оборони за лічені хвилини. Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, передають Патріоти України.

«Ми хотіли б надати можливість і військовозобов'язаним, і військовослужбовцям, фактично всім користувачам системи військово-лікарської комісії, отримати медичний висновок у будь-якому зручному цивільному закладі охорони здоров'я.

Цей медичний висновок буде надіслано в цифровому форматі за кілька хвилин, іноді кілька секунд, у систему Міністерства оборони, і далі військово-лікарська комісія за своєю ініціативою матиме змогу ознайомитися з цим медичним набором даних і ухвалити своє адміністративне рішення», - пояснила заступниця міністра.

Таким чином, розповіла Черногоренко, «ми поділяємо медичний висновок на дві частини: на медичну, де може будь-який лікар, фахівець зробити цей висновок; і на адміністративну частину, яка перебуває саме в площині Міністерства оборони».

За її словами, реалізувати цю пропозицію технічно зможуть досить швидко.

Слід нагадати, як раніше писала «Судово-юридична газета», до статті 24-3 Закону «Основи законодавства України про охорону здоров'я», яка передбачає, що під час інформаційної взаємодії доступ до медичної інформації щодо пацієнта не допускається, буде додано спеціальне виключення.

Воно буде полягати у тому, що доступ до медичної інформації щодо пацієнта буде дозволено з метою «отримання інформації Міністерством оборони України про результати медичних оглядів призовників, військовозобов’язаних та резервістів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов’язку для внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з метою забезпечення національної безпеки та оборони».

Таким чином електронна система охорони здоров’я (ЕСОЗ) почне автоматично «ділитися» даними з Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг». Відповідні зміни передбачає законопроект 12066, який 24 вересня зареєстрували у Верховній Раді депутати на чолі з головою парламентського Комітету з питань нацбезпеки Олександром Завітневичем та членом цього комітету Олександром Федієнко.

Також слід нагадати, що відповідно до постанови Кабміну від 16 серпня 2024 р. №932 про Порядок реалізації експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональні дані чоловіків будуть автоматично вносити до Реєстру «Оберіг» з 16 років – без ВЛК.

Як пояснювала заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, хлопці від 17 до 25 років будуть ставати на облік як призовники без відвідування ТЦК та медичної комісії.

«Всі необхідні дані збиратимуться з інших реєстрів» - зазначила заступниця міністра.

Також хлопців від 16 до 25 років, що оформлюватимуть паспорт, автоматично внесуть до реєстру «Оберіг» без проходження ВЛК. Це стосуватиметься і тих хлопців, які проживають за кордоном.

Звідси виникає питання – з якого реєстру будуть збирати дані до придатність для внесення до Реєстру «Оберіг», якщо хлопець до 25 років не проходив ВЛК і про ступінь його придатності до військової служби нічого невідомо.

"Це може повторити лише Дональд Трамп!": Беленюк продемонстрував фізичну силу та дотепно пожартував (відео)

неділя, 18 травень 2025, 13:59

Народний депутат Жан Беленюк пожартував над президентом США Дональдом Трампом, передають Патріоти України. Беленюк опублікував відео, на якому він піднімається по канату лише за допомогою рук. При цьому нардеп також стискав ногами відразу три м'ячі. «С...

У селі не завжди краще: Еколог назвав регіони України з найбільш забрудненою водою

неділя, 18 травень 2025, 13:44

Найбільш забруднена вода в Україні знаходиться біля центрів промисловості вздовж Дніпра та на Приазов'ї. Про це розповів член Ради Українського водної асоціації, завідувач кафедри екології та охорони здоров'я Західноукраїнського національного університ...