"Родина всегда кинет": У Росії родичів загиблих в Україні окупантів залишили без виплат, бо "денег нет"

У Росії родичам загиблих в Україні окупантів масово відмовляють у виплаті обіцяних компенсацій. Більшість тіл своїх солдатів Росія не забирає, займатися цим командуванням пропонує їхнім сім'ям. Якщо ж у родичів немає величезних сум для транспортування тіла – про жодну компенсацію не йдеться. Про це з посиланням на свої джерела в українських спецслужбах повідомляє 24 канал, передають Патріоти України.

За даними українських спецслужб, лише за останній тиждень боїв у Херсонській області та на Запоріжжі, а також на Донбасі на підконтрольну Росії територію вивезли тіла лише кількох сотень загиблих окупантів. При тому, що реальна кількість окупантів на цих напрямках сягає кількох тисяч людей.

Дедалі частіше російські командири, повідомляючи родичам про загибель того чи іншого солдата, пропонують їм самим зайнятися транспортуванням тіла з України та організацією похорону. Мовляв, ні грошей, ні часу на те, щоб перевозити трупи за тисячі кілометрів, "друга армія світу" не має. Адже вартість подібної "логістики" сягає кількасот тисяч рублів.

Якщо ж грошей на таке дороге "задоволення" не знаходиться й у сімей загиблих окупантів і вони пропонують поховати солдата в ОРДЛО або в окупованому Криму, ні на які компенсації вони претендувати не можуть. Саме питання про те, як отримати обіцяні мільйони рублів, за даними української розвідки, цікавить росіян найбільше.

"Як стверджують в українських спецслужбах, тільки після похорону "героїчно загиблих під час спецоперації" батьки померлих росіян отримують подальші інструкції щодо отримання 6 мільйонів рублів як компенсації за сина", – повідомляє видання.

Враховуючи, що загальна кількість втрат російської армії вже сягнула 20 тисяч загиблими, де-факто виплати зупинили навіть для тих сімей, які отримали не лише "похоронки", а й цинкову труну з останками окупанта. За новими правилами, зараз по кожному випадку ліквідації російського загарбника частина, у якій він служив, має провести розслідування, знайти щонайменше двох свідків його загибелі серед військовослужбовців частини, кожен із яких особисто переконався, що загиблий не мав ознак життя. Наскільки ймовірно, що в умовах бою окупанти мацатимуть пульс кожному загиблому і підноситимуть дзеркальце до його ніздрів – питання риторичне. Тим більше, що до військ нових вимог поки що ніхто особливо не доводив.

"Без свідків загибелі військового саме при виконанні завдання в Росії нікому ні копійки не виплачуватимуть. При цьому іноді командири відправляють очевидців смерті того чи іншого військового, чиє тіло відвезли додому, на небезпечне завдання. Кремль банально не має коштів на відшкодування сім'ям військових", – вважають в українських спецслужбах.

Е-кабінет військовозобов’язаного в Україні: Як його зареєструвати та чи замінить він похід до ТЦК

неділя, 19 травень 2024, 9:05

У суботу, 18 травня, в Україні почав почати працювати електронний кабінет військовозобов’язаного. Він є одним із нововведень, прописаних у нещодавно прийнятому законі про мобілізацію. Юрист компанії MORIS Ростислав Соботник розповів УП, як працюватиме ...

Варто знати: На які пільги можуть розраховувати дружини та діти учасників бойових дій та як їх оформити

неділя, 19 травень 2024, 8:39

В Україні родини військовослужбовців, які мають статус УБД, мають право на отримання пільг. Так, члени родини військового можуть отримати наступні пільги на комуналку:. • 75% знижка на газ, електроенергію та інші комунальні послуги (для інвалідів знижк...