Роками не могла нормально їсти: В Україні прооперували жінку з рідкісною хворобою

Львові медики лікарні Святого Пантелеймона діагностували у пацієнтки рідкісну хворобу, яка перетворила життя 47-річної жінки на жах. Про це повідомили на Facebook-сторінці Першого медичного об’єднання міста Львова, передають Патріоти України.

Ще 23 роки тому у жительки Волинської області Тамари під час операції з видалення апендиксу хірург виявив зміни кишківника та скерував пацієнтку на обстеження. Однак вона проігнорувала рекомендації лікаря, а згодом у неї почалися проблеми - з'явився біль, порушення травлення, анемія, а живіт збільшився в розмірах. Дійшло до того, що жінка могла їсти лише дитяче харчування.

Через страх почути якийсь страшний діагноз Тамара тривалий час не зверталася за медичною допомогою і займалася самолікуванням. До спеціалістів лікарні Святого Пантелеймона вона потрапила вже у вкрай важкому стані, коли остаточно втратила працездатність.

Після обстеження медики приголомшили пані Тамару діагнозом - в неї хвороба Крона. Це специфічне запальне аутоімунне захворювання шлунково-кишкового тракту, при якому імунна система людини розпізнає слизову оболонку травного каналу як чужорідну і атакує її.

Ця рідкісна недуга трапляється у 30 людей на 100 000. На жаль, вилікувати хворобу Крона неможливо. Проте, дотримуючись призначень та рекомендацій, можна досягти тривалої ремісії і значно покращити якість життя.

Через довготривалу відсутність правильного лікування в Тамари розвинулась хронічна кишкова непрохідність. Утворилися спайки та незворотне ураження окремих ділянок кишківника.

Під час операції хірурги розділили всі спайки та виконали резекцію уражених ділянок товстої та тонкої кишки. Вже через тиждень Тамару виписали додому.

У пацієнтки попереду післяопераційна реабілітація. Проте Тамара вже почувається значно краще, вона пообіцяла вчасно ходити на огляди, приймати ліки та виконувати всі рекомендації щодо харчування. Жінка хоче скоріше повернутися до роботи та нормального життя.

Наче мультяшний красень Дамбо: У глибинах Тихого океану зафільмували рідкісного восьминога (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 3:25

Восьминіг, схожий на головного героя фільму Діснея 1941 року, плавав за допомогою своїх плавників, схожих на вуха. Рідкісний восьминіг Дамбо був знятий на відео за допомогою дистанційно керованого апарату в північній частині Тихого океану. Він потрапив...

У США спіймали алігатора-людожера: Перехожий побачив рептилію за страшною трапезою (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 2:35

У американському штаті Флорида перехожий помітив алігатора з людськими рештками в пащі, повідомляють Патріоти України з посиланням на Sky News. . Плазуна розміром майже 4 метри (13 футів) побачив Джамаркус Буллард 22-го вересня. Алігатор перебував у...