Роками не могла нормально їсти: В Україні прооперували жінку з рідкісною хворобою

Львові медики лікарні Святого Пантелеймона діагностували у пацієнтки рідкісну хворобу, яка перетворила життя 47-річної жінки на жах. Про це повідомили на Facebook-сторінці Першого медичного об’єднання міста Львова, передають Патріоти України.

Ще 23 роки тому у жительки Волинської області Тамари під час операції з видалення апендиксу хірург виявив зміни кишківника та скерував пацієнтку на обстеження. Однак вона проігнорувала рекомендації лікаря, а згодом у неї почалися проблеми - з'явився біль, порушення травлення, анемія, а живіт збільшився в розмірах. Дійшло до того, що жінка могла їсти лише дитяче харчування.

Через страх почути якийсь страшний діагноз Тамара тривалий час не зверталася за медичною допомогою і займалася самолікуванням. До спеціалістів лікарні Святого Пантелеймона вона потрапила вже у вкрай важкому стані, коли остаточно втратила працездатність.

Після обстеження медики приголомшили пані Тамару діагнозом - в неї хвороба Крона. Це специфічне запальне аутоімунне захворювання шлунково-кишкового тракту, при якому імунна система людини розпізнає слизову оболонку травного каналу як чужорідну і атакує її.

Ця рідкісна недуга трапляється у 30 людей на 100 000. На жаль, вилікувати хворобу Крона неможливо. Проте, дотримуючись призначень та рекомендацій, можна досягти тривалої ремісії і значно покращити якість життя.

Через довготривалу відсутність правильного лікування в Тамари розвинулась хронічна кишкова непрохідність. Утворилися спайки та незворотне ураження окремих ділянок кишківника.

Під час операції хірурги розділили всі спайки та виконали резекцію уражених ділянок товстої та тонкої кишки. Вже через тиждень Тамару виписали додому.

У пацієнтки попереду післяопераційна реабілітація. Проте Тамара вже почувається значно краще, вона пообіцяла вчасно ходити на огляди, приймати ліки та виконувати всі рекомендації щодо харчування. Жінка хоче скоріше повернутися до роботи та нормального життя.

"Ми всі ці два роки війни виконуємо свої обов'язки": Одеські медики звернулися до президента з вимогою

неділя, 16 червень 2024, 21:10

В Одесі незалежна профспілкова організація Центру екстреної медичної допомоги закликала Президента України Володимира Зеленського забронювати співробітників «екстренки» від мобілізації. Петиція уже зібрала понад дев'ять тисяч підписів, передають Патріо...

"На мою подругу впала бомба й вона померла": Співак Артем Пивоваров заплакав на сцені

неділя, 16 червень 2024, 20:15

Популярний український співак Артем Пивоваров заплакав просто на сцені. Виявилося, що артиста розчулила трагічна історія маленької дівчинки з Маріуполя, яка вийшла до нього на концерті, передають Патріоти України. Вона розповіла про подругу, яку втрати...