Росія намагалася все приховати: У США дізналися нові деталі ядерної НП під Северодвінськом

Державний департамент США розповів свої версії вибуху на полігоні під Северодвінськом, РФ.

Про це повідомляє The Washington Times з посиланням на помічника держсекретаря США з контролю над озброєннями Томас Дінанно.

За його словами, НП сталася під час підйому ракети "Буревісника" (Skyfall) з моря на поверхню.

"Причиною вибуху став серйозний збій у Skyfall. Відбулася неконтрольована ядерна реакція, яка привела до викиду радіації, коли російські фахівці піднімали ракету з дна", - заявив Дінанно.

На думку адміністрації США, російська ракета майже рік лежала на дні моря після невдалих випробувань. Викид радіації в ході вибуху не становив загрози населенню, вважають американські фахівці, але при цьому мовчання Кремля стурбувало Держдеп. Саме тому було вирішено опублікувати у відкритому доступі деякі відомості про аварію в РФ.

"Нас особливо турбує: по-перше, дезінформація, по-друге, те, що вона перебувала на дні моря рік; по-третє, те, що їх першою реакцією було приховування", - додав помічник держсекретаря.

Шоста річниця подвигу «Гетьмана Сагайдачного»: Це стало символом вірності і надихнула націю у важкі дні окупації Криму

субота, 29 лютий 2020, 8:26

Шість років тому, коли екіпажі та кораблі ВМСУ у Криму один за одним потрапляли у руки російських загарбників, найбільший та найновіший з них, фрегат «Гетьман Сагайдачний» повертався через турецькі протоки до Чорного моря, нагадують Патріоти України. В...

"Дорога Гєпи" поглинає нові жертви: Побоїще на найбільшому ринку Харкова. Десяткам учасників оголосили підозру

субота, 29 лютий 2020, 7:44

Плани харківської мерії нищать один з найбільших торгівельних осередків України, де десятками років працюють тисячі самозайнятих харків'ян, чиє життя тепер має круто змінитись. Прокуратура оголосила підозру 56 учасникам масових заворушень на ринку "Бар...