Росія почала посилювати військову присутність у Криму після Харківських угод: Український розвідник розкрив скандальні деталі

Росія почала посилювати військові угруповання в Криму у 2010 році - відразу після укладення Харківських угод з Україною. Про це заявив представник Головного розвідувального управління Міністерства оборони України Вадим Скібіцький. За його словами, саме тоді росіяни почали активно звозити на півострів модернізовану техніку, здебільшого таємно, передають Патріоти України.

"Постійна присутність російської військового угрупування на території Криму – це Чорноморський флот і все, що було пов'язано з його діяльністю, саме це було загрозою. Тому що в будь-який момент це угрупування могло почати більш широкомасштабні дії проти нашої держави", – заявив український розвідник.

У 2010 році при тодішньому президентові Вікторі Януковичі в Україні була переписана військова доктрина, згідно з якою Росія нібито не загрожувала Україні. За словами колишнього першого заступника начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних сил України, генерал-майора Віктора Назарова саме тоді почалися "руйнівні процеси для ЗСУ".

"З боку адміністрації президента, люди, з якими спілкувалися, там була однозначна установка:" Росія не може розглядатися нами як ворог", – заявив він.

За його словами, на той час було дуже обмежено фінансування української армії: кошти, які виділялися, "не дозволяли забезпечити боєздатність і боєготовність ЗСУ", пишуть журналісти. Ряд українських і західних експертів відзначали, що це також надалі допомогло Росії анексувати український півострів у 2014 році.

На Хмельниччині чоловік відмовився від мобілізації і заявив, що не вважає себе "винним": Як його покарали

вівторок, 25 лютий 2025, 9:20

На Хмельниччині суд розглянув справу чергового ухилянта. Керівник одного з фермерських господарств регіону уникав мобілізації упродовж двох років, передають Патріоти України. У суді громадянин своєї вини не визнав, провадження назвав сфабрикованим та с...

Безробітним українцям платять гроші за кордоном: Ось яка головна умова

вівторок, 25 лютий 2025, 9:08

Українці можуть отримувати виплати по безробіттю в деяких країнах Європи, але для цього їм потрібно підтвердити свій страховий стаж. Це можливо зробити, звернувшись до Державного центру зайнятості. Про це повідомили у Державній службі зайнятості (ДСЗ)....