"Росія повинна понести відповідальність - і кримінальну, і фінансову. Донбас і Крим повернемо - хоч силою, хоч дипломатією", - головний капелан АТО

Патріоти України пропонують ознайомитись з інтерв'ю Костянтина Холодова для журналу Країна.

"Донбас потрібно повертати. У нас немає іншої землі. Сталося так, що ми втратили її частину. Але це не означає, що ми її подарували. На цій землі жили і живуть українці. На цю землю прийшов ворог. Я не дивлюся на цю землю очима одурманених ворожою пропагандою людей, чи людей, які на цю землю завезені – бурятів, калмиків, кавказців, та регулярних військ РФ. Це земля українська і крапка. І її ми не даруємо нікому. Це наша земля – як Донбас, так і Крим" - стверджеє капелан АТО Костянтин Холодов. З весни 2015 до зими 2016 року він був головним капеланом АТО.

Ви майже два роки були головним капеланом АТО. Як змінив вас Майдан і війна?

На війні я з 2014 року. Я пішов туди як волонтер. Возив гуманітарну допомогу. Настав той момент, коли один з командирів сказав: "Така ситуація, отче: нам потрібен капелан. А Ви ж священик". Кажу: "Так, я поїду". – "Але нам потрібен постійний капелан. Бо війна, а людям потрібна духовна підтримка і молитва".

Так почалося моє капеланство, з літа 2014 року. Я тоді був одночасно і волонтером, і капеланом. У 2015 році була створена капеланська служба, яку я очолив у зоні АТО. Знаходився в зоні бойових дій. Моя функція була координувати дії наших капеланів у зоні бойових дій. Розподіляв капеланів по секторах і бригадах, оформлював їхні документи. Я був всюди. В усіх місцях, де іде війна - від Маріуполя, Широкиного, до Щастя. Всюди був і все бачив.

Іноді лунають припущення, що Донбас в Україну вже не повернути. Що це зранена земля, яка і до війни не була ментально українською. Якої ви думки?

У нас немає іншої землі. Сталося так, що ми втратили її частину. Але це не означає, що ми її подарували. На цій землі жили і живуть українці. На цю землю прийшов ворог. Я не дивлюся на цю землю очима одурманених ворожою пропагандою людей, чи людей, які на цю землю завезені – бурятів, калмиків, кавказців, та регулярних військ РФ. Це земля українська і крапка. І її ми не даруємо нікому. Це наша земля – як Донбас, так і Крим.

Росія повинна понести відповідальність – і кримінальну, і фінансову. Скільки переселенців втратили житло! За це теж їй доведеться заплатити. І за розстріляних, і за скалічених, і за ненароджених окупанти теж повинні заплатити

Ми все одно будемо її повертати. Хоч силою, хоч дипломатично.

Але найголовніше – Росія повинна понести відповідальність – і кримінальну, і фінансову. Скільки переселенців втратили житло! За це теж їй доведеться заплатити. І за розстріляних, і за скалічених, і за ненароджених окупанти теж повинні заплатити. Вони нам будуть сплачувати і за Крим, і за Донбас, і за всі смерті, і вдовам, і сиротам. На мою думку, Російській федерації зараз краще було б розпастися на десять-п'ятнадцять країн, щоб нічого не платити.

Доля всіх імперій – це розпад."

"Приват" подав позов проти клієнтки, у якої вкрали гроші шахраї: Фінал був несподіваним

неділя, 28 червень 2026, 19:27

Франківський районний суд Львова відмовив ПриватБанку у стягненні заборгованості з клієнтки та частково задовольнив її зустрічний позов. Суд зобов'язав банк скасувати кредитний борг в 142,7 тис. грн, що виник внаслідок дій шахраїв, повернути списані ко...

Увага: ​НБУ запустив в обіг нову банкноту

неділя, 28 червень 2026, 18:59

Національний банк України ввів в обіг оновлену банкноту номіналом 100 гривень. Головна зміна — на зворотному боці купюри над зображенням Київського національного університету імені Тараса Шевченка з'явився напис: «Слава Україні! Героям слава!», зазнача...