Росія руйнує економіку України багатогодинними польотами МіГ: Як вирішити проблему з довгими повітряними тривогами

Багатогодинні повітряні тривоги вимотують українську економіку. Тривалі польоти МіГ-31К над територією Росії призводять до зупинення транспорту й припинення роботи бізнесу, ба більше – у період повітряної тривоги "стоїть" і митниця. Це завдає країні реальних збитків, адже у разі зльоту винищувачів тривогу оголошують одразу по всій Україні, передають Патріоти України.

Опитані OBOZ.UA експерти вважають, що настав час змінити ситуацію – перший-ліпший політ МіГ не повинен настільки сильно впливати на економіку України. Адже зупинення економічної діяльності навіть на 2-3 години призводить до мільярдних збитків, а тепер росіяни регулярно проводять дозаправку винищувачів у повітрі, що може затягувати повітряні тривоги на термін до 4-5 годин.

"Ми повинні перейти до деяких змін. Не будь-який зліт МіГа має призводити до зупинки. Тобто МіГ злітає незалежно від того, є у нього ракета чи ні. У нас є цифри, що МіГ дуже рідко стріляє в принципі. Тож раціонально було б запровадити "зелений рівень" повітряної тривоги, коли всі попереджені, що якщо він має ракету, буде справжня повітряна тривога, але де-факто повітряна тривога не вмикається", – запропонував у коментарі OBOZ.UA інвестиційний банкір Сергій Фурса.

За його словами, нинішня ситуація загрожує Україні серйозними економічними проблемами. "Повітряні тривоги від МіГ продовжуються довго, та не є де-факто загрозливими, але зупиняють дуже багато процесів", – констатував фахівець. Зокрема:

  • зупиняється громадський транспорт, люди не можуть дістатися місць, де ведуть ділову діяльність;
  • припиняються певні процеси у державних структурах, наприклад, не працює митниця;
  • не працюють торгові мережі, що безпосередньо впливає їхній виторг тощо.

З пропозицією Фурси загалом згоден і економіст Олег Пендзин. Він також виступає за введення різних рівнів тривоги, але пропонує дещо іншу градацію.

"Злетів МіГ і десь там літає – це один рівень. Щось випустив – другий рівень. Воно прилетіло на кордон України – третій. Я розумію, що це буде додаткове навантаження на нашу ППО, але з економічної точки зору абсолютно ненормально, що хтось десь літає протягом 2-3 годин, а Україна стоїть. Тому, напевно, варто було б зробити ранжування небезпеки. Принаймні на два рівні. Перший – попереджувальний. Другий – критичний, що вимагає припинення роботи й спуску в захищені приміщення. Це могло б дещо нівелювати ті збитки, яких на сьогоднішній момент зазнає українська економіка. Коли зупиняються торгові точки, коли зупиняється транспорт, коли зупиняється все", – розповів Пендзин.

Якщо систему не змінити, Росія, по суті, може безперешкодно влаштовувати економічні атаки на Україну. Не виключено, що саме це є основною метою багатогодинних польотів винищувачів МіГ.

Спікер командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат уже прокоментував ситуацію. Він заявив, що, можливо, щодо тривалих тривог буде зроблено певні корективи. Однак він нагадав українцям, що літаки МіГ-31, особливо ракети "Кинджал", якими вони оснащені, становлять серйозну небезпеку.

"Україна довгий час перебуває в повітряній тривозі. Справді, багато процесів життєдіяльності зупиняються. Тут ухвалюватиметься, можливо, рішення. Поки що хочу нагадати, що летить "Кинджал" надзвичайно швидко, лічені хвилини", – сказав Ігнат.

Ситуація змінилась: В Україні обвалилися ціни на овоч, який купують усі

п’ятниця, 19 квітень 2024, 16:59

В Україні подешевшала картопля. Знову українські виробники картоплі змушені знижувати ціни на свою продукцію, передають Патріоти України з посиланням на East Fruit. За словами ключових гравців ринку, на цьому тижні пропозиція картоплі лишалася високою...

Загроза для врожаю? Синоптикиня розповіла, де в Україні очікувати заморозків у вихідні

п’ятниця, 19 квітень 2024, 16:52

На вихідних, 20 та 21 квітня, у більшості регіонів України очікуються нічні заморозки. Проте вдень температура повітря може піднятися до +18 °C. Про це повідомляє синоптикиня Наталка Діденко, передають Патріоти України. Зазначається, що у більшості об...