Росіян почали привчати до нового раціону - заявили, що слимаки і жуки-носороги корисніші за свинину

Мешканців країни-агресора Росії почали привчати до нового раціону. Вчені радять вживати равлики та жуки-носороги, аргументуючи це тим, що вони корисніші за свинину, передають Патріоти України.

Таку заяву зробили дослідники Біологічного інституту Томського державного університету. Згідно з їхніми дослідженнями, нутрієнтний склад рудих і сірих слимаків за багатьма показниками перевершує м'ясо сільськогосподарських тварин, повідомляєпресслужба вишу.

"Ми виростили сірих і рудих слимаків від стадії яйця до дорослих особин, здатних виробляти потомство, і проаналізували їх нутрієнтний склад. Результати виявилися багато в чому несподіваними. Так, з'ясувалося, що в біомасі слимаків міститься хітин, якого немає в м'ясі сільськогосподарських тварин. Поряд з цим у біомасі слимаків є вуглеводи, жиророзчинні вітаміни А та Е, відсутні в м'ясних продуктах, які зазвичай вживаються населенням", – заявила виконавиця проекту, завідувачка кафедри зоології безхребетних БІ ТГУ Анастасія Сімакова.

Вона стверджує, що в жуках міститься найвищий вміст білка – 25,9 г/100 г. А в яловичині, як показало дане дослідження, лише 18,6 г/100 г. Крім того, фахівці заявили, що мікроелементів, вітамінів і калорійності у цього виду безхребетних приблизно стільки ж, як у слимаків.

Хоча вчені не приховують, що кількість білка в біомасі слимаків дорівнює рівню в м'ясі домашніх тварин, але, кількість жирів, за словами російських експертів, незмірно менша. Таким чином і калорійність безхребетних в рази нижча.

Ще в Росії заявили про багатство мікроелементного складу об'єктів, що вивчаються. У ході аналізу виявлено високий вміст заліза, магнію, фосфору та цинку, які є одними з найважливіших мікроелементів для підтримки нормальної життєдіяльності організму.

"Якщо вести мову про промислове вирощування, то безхребетні – економічно дуже вигідна історія. По-перше, їм не потрібно тепло, ці види можуть спокійно існувати при температурі +10°С. Їм не страшна висока вологість, відповідно для вирощування таких тварин можна використовувати підвали. Харчування – це будь-яка тирса з невеликою кількістю недорогих ферментів, фруктові, овочеві відходи. Немає необхідності вкладатися в пасовища і дороговартісні корми", – заявили вчені.

Але це ще не все. Російські дослідники кажуть, що під час виробництва м'яса безхребетних не потрібно використовувати антибіотики. Ба більше, за їхніми словами, у субстраті, яким їх годують, нема токсичних елементів.

Виходить, якщо вірити біологам з РФ, таке м'ясо є чистим тваринним білоком, що містить незамінні амінокислоти, які в організмі людини не синтезуються. А використовувати безхребетних у їжу можна у різних видах, навіть як порошкову добавку.

Оце так! Колишній учасник Modern Talking Дітер Болен назвав перемогу України у війні "найгіршим сценарієм"

четвер, 25 червень 2026, 20:06

Колишній учасник групи Modern Talking зробив нову скандальну заяву щодо війни росії проти України. Дітер Болен вважає, що найгіршим варіантом розвитку подій стане перемога України. Про це повідомляє Berliner Zeitung, передають Патріоти України. Колишні...

Нові виплати від держави: Ось кому нарахують 1000 грн і як отримати

четвер, 25 червень 2026, 19:24

Пенсіонери мають низку пільг, зокрема, вони можуть не сплачувати податок на землю. Водночас в Україні запроваджують нову програму підтримки аграріїв, спрямовану на зміцнення одного з ключових секторів економіки. Фермери зможуть отримати до 1000 грн на ...