Село Тягинка Херсонської області - це найгарячіша точка правого берега Дніпра. у цьому невеликому, побитому обстрілами селі вже загинуло два десятки людей, але навіть поховати загиблих нелегко, бо кладовище обстрілюють, окупанти попалили могили й хрести. Про це йдеться у репортажі кореспондентки ТСН Наталі Нагорної, передають Патріоти України.
Населений пункт Тягинка – один із найбільш обстрілюваних на Херсонщині. Микола Яценко – голова місцевої військової адміністрації, він тут керує, допомагає, рахує "прильоти". "Бувало так, що по 120 приходів за день", – каже Микола Яценко. Микола показує місця, які колись були гуманітарними центрами – їх росіяни обстрілюють КАБами та з артилерії.
В селі й досі живуть понад 250 людей, проте на вулиці їх не зустріти – вони ховаються. Тут є багато покинутих тварин, зокрема і кіз. Ті, хто залишилися, кажуть – хвилюються не тільки за себе, а й за українських захисників.
Микола Яценко також показав місцеве кладовище. Окупанти не дають тут спокою навіть мертвим – тут постійно гучно.
Тут є свіжі могили – порожня яма для чоловіка, який загинув напередодні. Фото його тіла оприлюднила обласна прокуратура. Микола каже – хороша була людина, зерном займався. "Спокійно поховати людину не дають, все кладовище обстрілюється", – каже Микола Яценко.
Цвинтар геть вигорілий – тут розстріляні могили та спалені хрести. Поряд – побита церква, тут не правиться служба, але навіть не через артилерію, що літає над маківками. Голова військової адміністрації розповідає, що священник із цього села пішов на фронт.
"Став звичайним солдатом. Пішов на фронт і захищає зі зброєю в руках", – каже Микола Яценко. В сусідньому селі мешкають лише дорослі, дітей звідси вдалося вивезти. Окупанти тут знищили сонячні станції та житлові будинки. Найболісніші прильоти по двох місцевих школах – на них окупанти не пожаліли авіабомб.
У селах Херсонщини, які далі від лінії фронту, є діти. Тут вони мріють відновити навчання та жити спокійним життям.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...