Слідом за військовим обліком жінок, актуалізувалася тема мобілізації ув'язнених. Ідею підтримав заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін, зазначають Патріоти України.
"Абсолютно нормально ставлюся, але потрібно розуміти, що це складний людський ресурс. Там є свої особливості, які потрібно враховувати. Це складна в плані управління і дисципліни історія, але це ресурс. Замість того, щоб витрачати на них гроші у в'язницях на тлі проблем з економікою, вони могли б хоч якусь користь принести на фронті. За правильного підбору офіцерів для управління це могла б бути ефективна історія", — заявив Жорін.
В одну з бригад мобілізували людину, яка певний час перебувала в місцях позбавлення волі. З ним виникли проблеми, оскільки він вживав наркотичні засоби і один раз під впливом наркотиків поранив двох військовослужбовців.
За даними Міністерства юстиції України, станом на початок 2022 року в місцях позбавлення волі перебувало близько 50 тисяч осіб. Не всі з них засуджені за тяжкі злочини, але багато хто виявляв бажання захищати Україну зі зброєю в руках.
У березні 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, що вносить зміни до Кримінального кодексу. Документ визначив перелік засуджених за злочини, яких можна випускати з в'язниць для проходження служби під час дії воєнного стану. Згідно із законом, мобілізації не підлягають засуджені за умисне вбивство, насильство, розбещення неповнолітніх, організовану злочинність, розбійні напади та держзраду.
У Мін'юсті України Фокусу повідомили, що у 2022 році указом президента України було помилувано 363 людини. Усі вони виявили бажання приєднатися до лав ЗСУ. У більшості випадків мобілізація торкнулася засуджених військових. Зокрема — з батальйону "Торнадо".
Однак механізм не набув масового застосування, і з часом про мобілізацію ув'язнених забули, на відміну від російської армії, куди зеків вербували тисячами.
За словами полковника запасу ЗСУ Олега Жданова, сенс у тому, щоб вербувати ув'язнених до лав ЗСУ є, але питання непросте.
"Завжди важливо розуміти, навіщо злочинець потрібен армії, чи є в нього бойовий досвід, наскільки тяжкий злочин він скоїв. Щоб потім не вийшло, що рецидивісти, убивці та ґвалтівники потрапили до ЗСУ і виникли такі самі проблеми, як у РФ", — каже Фокусу Жданов.
У жовтні народний депутат і член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін говорив, що військові мають самі вирішити, чи потрібно їм поповнювати лави ЗСУ ув'язненими. Політик зазначив, що для деяких військових колишні засуджені — люди, які входять до групи ризику. Нардеп згадав, що в одну з бригад мобілізували людину, яка певний час перебувала в місцях позбавлення волі. З ним виникли проблеми, оскільки він вживав наркотичні засоби і один раз під впливом наркотиків поранив двох військовослужбовців.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...