Ростову варто вже готуватися? Росії загрожує радіоактивне забруднення з Донбасу

Причиною може стати недалекоглядне рішення самих окупантів.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко заявила, що шахта "Юнком", розташована на непідконтрольній території Донбасу, може представляти радіоактивну загрозу для півдня Російської Федерації, передають Патріоти України.

"В Росію можуть потрапити радіоактивні елементи, але причиною тому – рішення російських окупантів, які припинили відкачування шахтних вод на шахті" Юнком", – сказала вона. Як пояснила еколог, за Радянського Союзу ця шахта була експериментальною. У ній був проведений експериментальний ядерний вибух, а пізніше "ядерний об'єкт був законсервований".

"Шахта" Юнком "перебувала під дуже ретельною увагою українських природоохоронних служб всі роки незалежності. Незважаючи на серйозні економічні витрати, шахтні води з "Юнкома" весь час відкачували. Але минулого року окупаційна влада ухвалила рішення про припинення відкачки вод з шахти "Юнком" , – повідомила еколог.

Таким чином, "радіоактивні елементи, мігруючи через підземні горизонти, можуть потрапити в Сіверський Донець, який тече по території України і завершує свою течію саме на півдні Російської Федерації в Ростовській області".


Джерело: Обозреватель

Хіти тижня. "Нас вчили не любити людей": Соколова потужно звернулася до українців через СРСР

п’ятниця, 14 серпень 2020, 20:30

Українська журналістка Яніна Соколова потужно звернулася до українців із дописом про любов та про те, як і навіщо щирість нівелювалася у СРСР. Його вона оприлюднила на особистій сторінці у Facebook, закликавши сучасне українське суспільство не повторюв...

Під Одесою вітчим побив і посадив дитину на ланцюг

п’ятниця, 14 серпень 2020, 20:15

У поліцію заявила бабуся дитини. Вона дізналася про такий метод виховання вітчима від онуки - сестри потерпілого. Під Одесою поліцейські оголосили підозру чоловікові, який вдарив дитину і посадив її на ланцюг. Про це повідомляє прес-служба поліції Одес...