"Розставлю крапки над і!": Український лікар гнівно звернувся до влади через спалах COVID-19 серед медиків

Влада Житомирської області вводить суспільство в оману щодо ситуації з масовим зараженням коронавірусом COVID-19 медиків у місті Бердичів, передають Патріоти України.

Так місцевий лікар Ігор Рибінський відреагував у Facebook на заяву начальника управління охорони здоров'я Житомирської ОДА Миколи Суслика про те, що інфікування коронавірусом трапилося через медпрацівницю, яка контактувала із приїжджим з-за кордону, а потім, не знаючи, що є хворою, заразила не тільки пацієнтів, але й інших медиків.

"Я, працюючи лікарем, намагаюся висловлювати свої думки на основі фактів та доказів, тож і у фаховій діяльності спробую розставити всі крапки над "і", – написав він.

Рибінський розповів про реальний розвиток подій:

  • 26 березня в очне і ЛОР-відділення лікарні Бердичева було переведено четверо пацієнтів з інфекційного відділення. Всі вони були хворі – мали гіпертермію, кашель. Частина з них були контактні щодо COVID-19. У трьох з чотирьох на момент переведення було рентгенологічно або КТ підтверджено пневмонію.
  • Через вісім днів у маніпуляційної медсестри, яка безпосередньо надає допомогу хворим, з'явилися ознаки ГРВІ, а саме підвищення температури, слабкість. У зв'язку з неконтрольованою гіпертермією її госпіталізували в інфекційне відділення, де через дві доби підтвердили коронавірус.
  • Відділення зачинилося, весь персонал пішов на 14-денну самоізоляцію.
  • Сім'я медсестри, зокрема її клінічно здоровий чоловік, що повернувся з-за кордону, зробили тести на коронавірус методом ПЛР – результат негативний. Чоловік та діти і сьогодні здорові.
  • У двох з чотирьох хворих, що були переведені в очне відділення з інфекційного, підтвердилася коронавірусна інфекція. Вони перебувають на лікуванні в інфекційному відділенні водночас із медсестрою.
  • Весь колектив відділення після періоду самоізоляції протестувався методом ПЛР – результат негативний.

"Виходить, медична сестра за період хвороби не заразила ні колег, ні рідних. Враховуючи вищесказане, керуючись законами логіки й здоровим глуздом, важко не зрозуміти причинно-наслідкові зв'язки в цій ситуації", – підкреслив лікар. У зв’язку з цим у нього виникло три запитання:

  1. Чому комісія управління охорони здоров'я вирішила інакше?
  2. Чому вводиться в оману суспільство і знову формується образ медичного працівника, який не допомагає, а шкодить?
  3. Чому медсестра, яка виконувала свій професійний обов'язок, стає об'єктом суспільного цькування?

Пост Рибінського отримав відгук у користувачів мережі: наразі в нього більш як 700 лайків та понад 600 репостів.

Пенсіонери можуть отримати 550 грн додаткової допомоги: Кого стосується і що варто знати

середа, 30 квітень 2025, 8:45

Деякі пенсіонери можуть отримати до 550 грн додаткової грошової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми Організації Об'єднаних Націй (ВПП ООН). Відповідні доплати до пенсій передбачені лише за певних умов. Про це йдеться в офіційному поясненні М...

Бойова повістка і так вручена? Українцям пояснили, чи ТЦК може обійтись і без вашого підпису

середа, 30 квітень 2025, 7:43

Військовозобов'язаним чоловікам під час воєнного стану та загальної мобілізації видається бойова повістка у ТЦК, якщо вони визнані придатними до військової служби. Для того, щоб повістку вважали належно врученою, існує низка умов. Про ці нюанси інформу...