"Рука Кремля": Вчені знайшли джерело середньовічної чуми

У РФ знайшли бактерію, яка породила штам смертельної чуми.

Росію назвали джерелом чуми - "чорної смерті", від якої свого часу померла половина населення Європи. Західні вчені навіть назвали місто, де і з'явився смертельний штам, що викликав страшну пандемію. Команда, що складається з учених зі всього світу, довгий час займалася дослідженнями - їм вдалося відтворити своєрідне "генеалогічне дерево" страшної бактерії, передають Патріоти України з посиланням на звіт, опублікований в журналі Nature Communications.

Дослідники вивчали останки заражених людей з різних країн і слід привів їх на територію сучасної РФ. "Ці дані вказують на проникнення Y. pestis - чумної палички - в Європу через схід", - стверджує архегенетик Марія Спіру з Інституту Макса Планка.

Вчений говорить, що якийсь штам став своєрідним "предком" бактерій, які і викликали пандемію "чорної смерті". І виявили цю "прабактерію" в татарстанському місті Лаїшево в російському Поволжі.

Тим не менш, вчені говорять, що подібні висновки обмежені кількістю останків для дослідження. І цілком ймовірно, що у цього штаму чуми був більш стародавній "предок" в іншому місці.

Резонанс тижня. У Польщі в холодильній камері знайшли тіла українців

п’ятниця, 15 листопад 2019, 13:00

Обидва громадянина України мешкали на території господарства, де стався інцидент. У Польщі знайшли тіла двох українців у холодильній камері для зберігання фруктів. Загиблих виявили в неділю, 10 листопада. Наразі розслідуванням справи займається районна...

З архіву ПУ. "Их нравы": У небі Росії обстріляли пасажирський авіалайнер

п’ятниця, 15 листопад 2019, 11:00

Співробітники правоохоронних органів почали проводити перевірку за даним фактом. Повітряне судно відправили на ремонт. Стало відомо про черговий інцидент зі стріляниною на території РФ. Згідно з даними російського видання «Московський комсомолець», п...