
Із настанням холодів риба концентрується у глибоких частинах водойм — так званих зимувальних ямах, де переживає холодний період у стані мінімальної активності. У цей час вона стає особливо вразливою до вилову. Саме тому з 1 листопада 2025 року і до старту весняно-літньої нерестової кампанії 2026 року в Україні діє заборона на рибальство у зимувальних ямах, передають Патріоти України з посиланням на agronews.ua.
Рибалити дозволено лише поза межами таких ділянок і виключно дозволеними снастями: зимовими вудками, жерлицями, донними або поплавковими вудками — не більше ніж із сімома гачками на одного рибалку.
У Державна екологічна інспекція України наголошують: дотримання сезонних обмежень — це не формальність, а необхідний крок для збереження рибних запасів. Свідоме ставлення до правил допомагає зберегти водні екосистеми та забезпечити відновлення популяцій у наступні сезони.
Кабінет Міністрів України розпочав масштабне оновлення системи бронювання військовозобов’язаних. 30 травня уряд ухвалив постанову, яка до 1 вересня 2026 року має повністю змінити підходи до бронювання для бізнесу та працівників. Підприємствам надали пе...
24 червня Міністерство оборони України у межах трансформації Сил оборони запровадило новий базовий контракт для військовослужбовців на небойових посадах. Контракт передбачений для діловодів, бухгалтерів, майстрів, кухарів та інших фахівців на посадах, ...