Ризик землетрусу в Україні: Сейсмолог розповів, яким регіонам загрожує небезпека

Днями в Туреччині та Сирії руйнівні землетруси забрали життя тисяч людей. Україна знаходиться в зоні Вранча та розташована на північному краї того ж поясу, в якому сталися землетруси в цих двох країнах. Заступник директора Інституту геофізики ім. С. Суботіна НАН України Олександр Кендзьора оцінив, чи загрожує Україні подібне природне явище, передають Патріоти України.

За його словами, рівень сейсмічної небезпеки на території України задається Державними будівельними нормами України, де показано, який рівень небезпеки присутній в різних місцях на території країни. До регіонів з найбільшою сейсмічною небезпекою відноситься південний захід Одеської області та Крим.

"Що стосується інших регіонів, то слід дивитися на карту, про яку я сказав. Щоб дізнатися, який рівень сейсмічної небезпеки в конкретному місці, потрібно взяти державні будівельні норми України будівництва в сейсмічно небезпечних районах", - сказав Кендзьора в інтерв'ю виданню Obozrevatel.

За словами експерта передбачити землетрус у часі неможливо, але можна передбачити його величину. "І навіть частотний склад тих коливань, що дійдуть до тієї чи іншої площадки знизу і змусять коливатися або саму площадку, або будівлі та споруди, які на ній розміщені", - пояснив Кендзьора.

"Ми маємо повне право ходити туди, коли цього хочемо": Усик прийшов до Києво-Печерської Лаври, дружина пояснила причини

четвер, 30 березень 2023, 0:26

Чемпіон світу в надважкій вазі за версіями WBO, WBA, IBO та IBF Олександр Усик 29 березня прийшов до Києво-Печерської Лаври, що викликало неоднозначну реакцію соцмереж. Його дружина пояснила, що "насправді у Бога немає ряси". Про це вона написала в Ins...