Ризикував недарма - звільнили Слов'янськ та Краматорськ: Як український полковник посадив палаючий літак

1 липня військові льотчики Євген Булацик та Олександр Трошин вважають другим днем народження. Цього дня 2014 року полковник, командир літака Су-24МР Булацик та штурман Трошин вели розвідку в районі Слов'янська на Донеччині. В борт влучила ракета ворожого ПЗРК - переносного зенітно-ракетного комплексу. Рівно 7 років тому екіпаж літака-розвідника фактично на одному двигуні пролетів більше 300 км та сів на оперативному аеродромі. Про це розповіла пресслужба командування Повітряних сил ЗСУ, передають Патріоти України.

"Військові виконали надзвичайно важливе завдання. Знімки ворожої оборони допомогли українським захисникам зайти в Слов'янськ та Краматорськ. Ризикували не даремно! Вже за три дні усі українські ЗМІ радісно повідомлять: "Слов'янськ і Краматорськ звільнено!", - ідеться в повідомленні.

Євген Булацик та Олександр Трошин, маневруючи та використовуючи теплові пастки, ухилились від кількох ворожих ракет. Втім одна влучила. Літак трусило, замерехтіло табло відмов. Булацик взяв курс на зниження, "заховав" палаючий літак, використовуючи рельєф місцевості.

"Літак почав втрачати пальне. До оперативного аеродрому – 330 км. Ризикувати чи ні? Таке питання перед льотчиками не стояло. Попереду – непрості півгодини польоту. Через брак пального на посадку — лише одна єдина спроба. Коли екіпаж вийшов на глісаду, двигун загорівся вдруге. Ситуація критична – палаюча 25-тонна машина і жодного права на помилку. І її не було", - розповіли в Повітряних силах деталі.

Літак вдалося посадити. Льотчики доповіли командуванню про дані розвідки. За успішне виконання завдання в бойових умовах, витримку та героїзм екіпаж нагородили орденами Богдана Хмельницького 3-го ступеня.

Літак менше ніж за три місяці вдалось повернути до строю. Зараз борт на зберіганні і в разі потреби готовий до бою.

"Київ накриє повінь і буде апокаліпсис, якщо монахи підуть": У Лаврі пояснили погрозливі дописи

вівторок, 21 березень 2023, 9:50

В УПЦ МП прокоментували погрозливі дописи у соцмережах про "апокаліпсис у Києві, якщо монахи підуть з Києво-Печерської Лаври". Представника УПЦ МП Климент зазначає, нібито після залишення Лаври монахами у Києві буде велика повінь. Він стверджує, що про...

В Україні змінили правила оформлення одноразової грошової допомоги: Що потрібно знати заявникам

вівторок, 21 березень 2023, 9:25

В Україні спростили процес подання заяв на призначення одноразової допомоги у разі загибелі чи інвалідності військовослужбовців. Про це повідомили у Мінветеранів, передають Патріоти України. Зазначається, що Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до п...